Özgürce Bir Yaklaşım

Dilim Sert, Gönlüm Mert!

İletişim – Ziyaretçi Defteri


İletişim

Özgür Duruş’ta olmasını istediğiniz, beklediğiniz çarpıcı belgeler, bilgiler, bulgular, yazılar, fotoğraflar vs. varsa bu yazıya yorum olarak yollayın, ya da iletişim bilgilerinizi verin; ben sizinle temasa geçerim. Uygunsa siteye eklerim isteğinizi.

Aynı zamanda bu yazıyı ziyaretçi defteri olarak ta kullanmak mümkün. Şahıslara ve insanların manevi değerlerine küfür, aşırı bozuk üslup hariç her şeyi yazabilirsiniz.

113 Yanıt to “İletişim – Ziyaretçi Defteri”

 1. öylesine said

  Neden turkiyede bu kadar çok ateist site var dersiniz. Bunun cevabini ortaya çikartacak ve çikartan yazilari dolduruyoruz görüldüğu uzere. Bir akrabamin torunu aleviyle konuşuyormuş, şu internet aleminde bir dolaşsada neyin ne olduğunu anlayiverse diyorum hani. Ben söylesem mi diyorum ama zaten şu yazilar sebebiyle yeteri kadar duşmanim var birde akrabam düşman olmasin diyorum. Tabiiki soylemezsem hiçkimse bana duşman olmaz ama içlerine girince evlendiğine pişman olacaği kesin. Onlarin dunyasi başka bizimkilerin başka.

 2. yeniçeriler meselesi said

  Alevilerin televizyon söyleşisini dinliyorum, diyorki birisi Osmanlida yeniçeri askerleri hep aleviydi. Yeniçeri ocaklarinda yetiştirilen askerler Hristiyan ailelerinden kuçucukken devşirme olarak alinir asker ocaklarina sokulup yetiştirilirdi. Çaki gibi asker yapilirlardi. Yaklaşik 1370 lerden 1826 ya kadar bu durum böyle devam etti. 1600 lu yillardan itibaren ara sirada olsa devlete hayinliklari göruldu. Genc osman 1622 de bu ocaği kaldirmak isteyince daha 18 yaşindayken çikarilan bir ayaklanma ile istanbul yedikule zindanlarinda boğularak öldürüldü. Yeniçeriler sonrasindada devlete karşi kazan kaldirma da denilen pek çok ayaklanmaya imza attilar. Son yillarda devletin başina iyice bela olan bu ocak 15 haziran 1826 da askeri hucumlarla yok edildi. Yeniçeriler asillarinin hristiyan ailelerden gelme olduklarini bildiklerinden devlete karşi her firsatta hayinlik yapiyorlardi. Devletten yaptiklari hiçbir işe yaramayan askerliklerinin karşiliğinda haybeye maaş aliyorlar devlete karşiliksiz olarak kendilerini besletiyorlardi.
  Şimdi kimi aleviler hristiyan ailelerden devşirme olduklari aleni olarak bilinen yeniçeri askerlerini alevidir diyerek kendi asillarini ele vermiş olmuyorlarmi. Benimkisi sadece yorum, tabiiki kesin diyemiyorum ancak yorumumu okuyucularin yorumuna yada değerlendirmesine birakiyorum

 3. atelere cevap said

  156 milyar isik yili capindaki bildigimiz evren yaraticisi hicbir insanin cinsel hayati ile ilgiliayet indirmez.insanlara asagilik maymunlar olun demez.hristiyan ve yahudileri öldürun demez. Ateist site zirvasi
  Allah İnsanlarin cinsel hayatiyla ilgilenir. Peygamberimizin evliliği kendisiyle evlenmek isteyen kadinlarin geri çevrilmemesi durumudur. Din Allahin dini hz. Muhammed dini insanlara öğretendir. O sebep ile ona bu yönde yapilacak saldirilara karşi Allahin onu savunmasi normaldir. Diğer insanlar için ise konu Cinsel hastaliklar insanliği körluyor. İnsanlar olmadik çaresiz hastaliklara yakalanarak bunlari birbirine yayiyor. Allahin yarattiği bozulup insanlik nesli körleniyor, bu sebep ile yanliş yollara sapilmamasi uyarilari olur. İnsanlara aşağilik maymunlar olun denmesi meselesi azginlikta ileri gidenlerin aşağilanip horlanmasi ikinci defa dunyaya yollanip maymun şekliyle surundurulmeleri yorumu yapilir. Savaş sirasinda islami yok etmek isteyen yahudi ve hristiyanlarin yada kafirlerin öldürulmesi yönundeki ayetler olmasi muslumanlarin kendini koruma hakki ve dusmanlara caydiricilik olsun diye islamin varliğini korumasi adina normaldir.

 4. sehven said

  Onun kelimesi opnun seklinde sehven cikmis, umulurki kasit aranmaz

 5. cebirciye seviyeli cevap said

  Ataturk hava limanı kapatılacakmış. Sebep kapasiteyi taşıyamıyormus yaniihtiyaca cevap vermiyormuş. Bu gunku posta gazetesi yazıyor bunu. Böylece Türkiyede Ataturk adını taşıyan havaalanı olmayacakmış. Yeni yapılan havaalanına ise kısaca RTE denecekmiş. Cumhurbaşkanımızın isminin kısaltılmışı. Ata öleli 76.3 yıl olmuş. 3 ay sonra birömür dolmuş olacak.7 haziranda yapılan secimlerde CHP nin eski genel başkanı Deniz Baykaldan başka ata doneminde opnun sağlıgında dünyada nefes almış adam kalmaz mecliste görünüşe göre. Devirler değişti mesajımı veriliyor acaba.
  Birde şu cebirciye dokunmayacak bir cevap verelim cumhurbaşkanımız başbakanlığı döneminde yurt dısındaki yahudi kuruluşlarından ödül almış.Neden almış. 2003 te İstanbula sinagoglara saldırılarda cok sayıda yahudi ve yoldan geçen musluman vatandaş ölmüş. Musluman yada yahudi günahsız insan sebepsiz öldürülüyor vicdan sahibi kim olsa kınar.Ama israilin günahsız muslumanlara karşı katliama varan haksız tutumları sebebiyle müslümanlara düşmanca tutumu yüzünden israille ve yabancı yahudi kuruluşlarıyla ara bozulunca o ödüliade edilmiş. Hiçbir hükmü kalmamıştı.

 6. cebirciye said

  Ben bu cebirciyi yeni farkediyorum. Neredeyse 100 gunu aşmiş yazali. Verilecek cevap cokda Bunada cevap vermiyeyim. Kiyağim olsun. Tamammi.vermek istemedigim cevapta gecer insallah

 7. cevapsiz said

  Ben bu cebirciyi yeni farkediyorum. Neredeyse 100 gunu aşmiş yazali. Verilecek cevap cokda Bunada cevap vermiyeyim. Kiyağim olsun. Tamammi.

 8. cebirci said

  Neden islamiyetin devamı için hilafetin olması gerektigini düşünüyorsunuz? imam olmadan namaz kılınmayacak
  diye bir kayde yok,osmanlının yıkılışı sebeplerini çözemeyen arkadaşlar Mustafa Kemal hakkında yorumlar,yapıyorlar.sizler osmanlının nasıl çöktügünü ÇÖZEMEMİŞ’siniz M.Kemal gibi bir komutanın stratejisini,taktiklerini nasıl anlayacaksınız.Düşmanlarınımızın Bildigi Komutanı herkes yener,Boş yorumlar yapıp enerjinizi daha verimli işlerde kullanınız size bir sürü örnekler verebilirim.1 tane verecegim daha iyi anlayabilirsiniz.R.Tayip Erdogan siyonizmin kurucusu THEODOR HERZLT anıtında saygı duruşunda bulundu,Yahudi üstün cesaret ödülü aldı ,Şimdi Cumhur başkanı olan beyfendiye yahudi diyebilirmiyiz,Arkadaşlar siyaset bizim baktıgımız gibi degil. siyasette AYNI savaş gibi taktikler stratejiler kullanılarak uygulanır.yaptıgınız yorumlar hiç birisine katılamıyorum.BU ÜLKEDE M.KEMAL VE SİLAH ARKADAŞLARI BÜYÜK İŞLER BAŞARMIŞTIR ONLARDAN SONRA GELEN SİYASETCİLER BİAT KÜLTÜRENE BAGLIKALIP EMPERYALIZME HİZMET ETMİŞLERDİR.

 9. çocuğa cevap said

  Sen Atatürkü yine sev. Karrışmam ama Osmanlıyı birinci dünya savaşına 1909da 2.Abdülşhamiti tahttan indiren ittihat ve Terakkiciler soktu. Bunlar sabatayist ve mason yani yahudi dönmesi kimselerdi. Atatürkde böyleydi. Selanik genelde böyledir. Osmanlıyı paylaşıma soktular. Batının paylaşımına. O çanakkale savaşlarında Vahdettin padişah bile değildi. O ölülerin sorumluluğu bence mermisiz hücum ettirenlerde askerlere yok yere ölmeyi emredenlerdedir. Maalesef gücü ele geçirene laf söylenemiyor. Vahdettin Türk hükümdarı ve halife idi. Türk ona laf söylerken yüzü kızarır. Dönmeler basar küfürü. Bu ülkede sağcılık solculuk yoktu. 90-100 senelik meseledir Kemalizm ve ittihat terakkiciler getirdi bunu. Yalan tarihe boğdular ülkemizi. Osmanlıya konmayı millete kahramanlık diye yutturdular.
  Bu Atatürkü öyle bir büyütürlerdiki ben çocukken, şiirlerinde ay ve güneşle birlikte geçerdi adı. İlahlaştırırlardı. Sanki güneşi o yakmış ayı o parlatmış. Boyu 1000km vardır diyordum öyle sanıyordum. Bin netre bile yok. 1000 metre olsa anıtkabire bile sığmaz anladık biraz büyüyünce. Herhalde 25 metre vardır dedik. 2.5 m. bile yokmuş. Yani Sultan Kösemden küçük. 2mden bile küçükmüş yani sıradan basketçilerden. Sonra öğrendik 1.73lük biriymiş. yani sıradan. Peki Atatürkü o kadar büyüten neydi. Osmanlıyı 550 yıl uğraşıp çökertemeyen batıyla işbirliği yapıp çökertmiş olması. Salt abartı yani. Gerçek değil Devlet bile kendi itibarını koruma adına onu koruma kanunları zırhına sokup koruıyor. Atatürk Türk milletinin çaresizliğe düşürülmesiyle ortaya çıkmış gerçek gibi gösterilen bir masal kahramanıdır..
  Bazet at iziyle it izi birbirine karışır ya ortalık toz duman olurda. Yirminci yüzyılın başları öyle dönemlerdir.

 10. mehtap figen said

  neden roman yazma ve ap açık hain olanları aklama ihtiyacı duyuyorsunuz. Çanakkale de bir nesli gömdü padişah Çanakkale geçilmez dedi sonra savaşmadan vahdettin sayesinde gemiler İstanbul limanlarına demirledi Yok öyle vatanperverlik hem satacan hemde vatan perver olacaksın tıpkı bu gün yapılanlar gibi sonrada kafiye arayacaksınız. Gaflet delalet ve hatta ihanet

 11. cevap said

  Ağa dedemden kalacak mala ihtiyacım yok. Sanada söyle böyle övünecek değilim. O dedem Atatürkle ilgili konuşmazdı dedik. Bizim haramla işimiz olmaz. Dedeminde olmazdı. Sen kendini haramdan kolla. Bizi düşünme. Benim yazılar bitti daha yazarsan boşuna yazarsın.

 12. Dedelerin varken varlik demistin sana bir sey düsmemis. Haramda nasibini almamisin, yazik olmus sana. Sen
  Deden Atatürkten konusacak adamiki konusun. ?

 13. darbeci zihniyeti said

  1940lı yıllarda Mareşal Fevzi Çakmak ordudan emekli olunca Demokrat partililere CHP hükümetine karşı darbe yapma isteğini açıklıyor. Bunun için Celal Bayar, Adnan Menderes ve Refik Koraltan ile görüşüyor. Onlar kabul etmiyorlar bu durumu. CHP kendi gitmez diyorsada dinletemiyor. Oysa CHPliler 1947de İstiklal mahkemelerini geri getirip DPlileri asmayı planlamışlar. İnönünün başbakanı Recep Peker bunu kabul etmemiş. DP 1950 de iktidar oldu. 10 yıl yönetti ülkeyi sonra tekparti dönemi CHP yolsuzluklarını deşmiş. Ordu CHPli ya jandarma sivil halka zulmetmeye başlamış DPye oy verdi diye. 1960da askeri darbeyle DP iniyor. 1961de başbakan Menderes ve 2bakanı asılıyor. CHP tekrar iktidar.
  Mustafa Kemalin döneminde Uludağ askeri bölgeymiş. Halka kapalı. Bursa valisi Refik Koraltan bu alanı sizilleştirip turizme kazandırmış 1939da.

 14. ingiliz belgeleri said

  1924 te Musul meselesi yüzünden İngilizlerle ara açık. O dünyayı yendiği söylenen Kemalist ordudan korkmuyor İngilizler. 85000 askeri var diyorlar. Askeri yönden her şeymizi biliyorlar. İngilizler Türklerin ingilizlerle arayı bozmasının doğuracağı zararları biliyor. İNGİLİZ donanması dünyanın en büyük donanması. Kemalistler İngiliz hayranı. Rusların Anadoluyu ve Boğazları ele geçirme planlarına karşı tek engel B.Britanyanın gücü. Bundan ilişkilerin bozulması kimsenin işine gelmiyor. Musul böylece gidiyor.
  1924 te Cumhuriyet tarihinin ilk kayıp parası 159 milyondan 40 milyonu kaybolmuş. Savaşın sonundaki yıkım İzmirdeki yangın. Para 120 milyona düşmüş.
  Cumhuriyet 1924 te doğudaki Kürt aşiretlerinin isyanını bastırmak için 10 milyon lira harcamış. Bu olağan dışı bir askeri harcamaymış. Mecliste bütçe zararının 30 milyonlira olduğu açıklanmış. İngilizlere göre cumhuriyetin ilk muhalefet partisi Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası demokrasiye daha yakınmış. Türkleri batı Avrupada demokrasi çizgisinde yönetebilecek tek partiymiş. Malum ya Kemalist CHP o yıllarda dikta rejimi.

 15. 19 mayıs said

  19 mayıs 1919lailgili Vahdettinin küçük kızı Sabiha Sultan ile evlenmek istemişti Mustafa Kemal. Sabiha Sultan onu istemeyince olmadı. Kimine göre Mustafa Kemalin Vahdettine düşmanlığı oradan kaynaklanıyor. Sabiha Sultan Mustafa Kemali Anadoluya babasının göderdiğini açıklayıp şöyle diyor.
  Aralarında konuşup mutabık kaldıkları hususlar vardı. Evvel birbirlerini tanımıyorlar mutabık kalmamışlar ayrı ayrı iş göreceklermiş gibi hareket edilecek iş hangi yönden selamete götürülürse sonra birleşecekler. Yegane gaye vatanın selameti kurtulması ve istiklali olacaktı. Babam sonradan Mustafa Kemal paşanın sözünü tutmadığından kendisini ve imparatorluğu hain insanlar gibi göstermesinden çok aça çok müteessir olduğundan bu durumu asla hazmedememiştir.
  Vahdettin onu Anadoluya gönderdiği gibi milyona yakın parayla kurtuluş savaşını finanse etti. Silah ve kadro gönderdi. İşi yapan Vahdettin malı götüren Kemalistler. Bandırma vapuru küçük pusulası olmayan gemi ile padişahtan ve ingilizlerden gizli yolculuk etmekten söz ediliyordu. Oysa M.Kemal padişahın emri ve İngilizlerin yakın alakası ile yola çıkmış. Samsunda 200 ingiliz askeri zaten var. Orada kendisini İngiliz Subayı Robinson karşılamış. Geminin yolcuları bile sigortalı olan devasa bir yapı olduğu biliniyor.
  19 mayıs Mustafa Kemal döneminde hiç kutlanmamış. Ölümünden sonra kutlanmaya başlanmış. Kurtuluş savaşının başlangıcı deniliyor. 19 mayıs 1919a oysa 1920 de bile düzenli ordunun Yunanla yada başkalarıyla savaşı tok. 1921 başlarında 1. İnönü savaşı olmadı masa başında uyduruldu. Kurtuluş savaşını 19 nisan 1919da kazım Karabekir doğu Anadoluda başlattı. Ermenilere karşı. O dönem Kars İslam Cumhuriyeti varmış yörede kaldırılmış. Kurucuları Batuma ve sonra Malatyaya sürülmüş. Tek şahsa indirgenmiş bir Kurtuluş mücadelesi ve bir kişiyi yüceltme adına bütün milleti aşağılayan Kemalist palavra tarih bitti artık. Bayramlarının bile çoğu kutlanmıyor. Kemalizmin yalanları çöktü.
  Gençlik ve spor bayramı Osmanlıda zaten kutlanıyormuş. Atatürkü anmak adını münasebetsizce kullanmak fotokopi çılgınlığıyla heryere yapıştırmak Atatürkü sıradanlaştırır. Saygınlığını yok eder. Ediyorda zaten. Kemalistlerin sabah akşam Atatürkle yatıp Atatürkle kalkmaları geçmiş tarihlerde tvleri gereğinden fazla işgal etmeleri milleti atadan bıktırmıştı. Şimdi internet var herkes Atatürk gerçeğini öğrendi.
  Birde Türklük adını kullanarak islamiyete ve islamın kendi bünyesindeki kanunlara her türlü hainliği yapan kimi kemalist guruplar var. Türklüğünde adını batırıyor bunlar. Maksat spor olsun yaklaşımıyla kutlanan 19 mayıslar artık tat vermiyor. Acıları dindirip umutları çoğaltmıyor. Ancak iptal ediliyor.

 16. cevap said

  Esadı onaylayan kim. Hafız olsa ne olacak. Adam olmadıktan sonra inancıda başka.

 17. Bozuk bilgi sayari n Hocalarmi verdi. Tuzlâli Cemal.

 18. Sen sanki Musafi okuyor anliyorasunda Lut kavminin Arap olup olmadigini. okudunda . Bu cihete bir bahis yok diyorsun.
  Arap yarim ada . dahil. Nerde Ahlâksizlik var. Orda Arap var.
  Bak Suriye de arap degilmi? Asadin Babasi Hafiz 25000 Filistinliyi .Acimadan Yok etmisti. Arap bu Arap.
  Yer yüzünün En berbat Ahalisidir Arap.

 19. devam said

  Bozuk bilgisayarı vermişler yazılar berbat.

 20. devam said

  M.Kemal kendisi askerken Osmanlıya karşı sürekli yıkıcı faliyetlerde bulunuyor.1923 te kendisinede aynısı yapılır diye ordunun siyasete karışmasını yasaklıyor. Ama ordunun Kemalist kanadı onun ölümünden sonra 1960 da 1971 de 1980 de ve 1997 d e siyasete kimi zaman darbe yaparak yada kimi zaman darbe yaparız tehditleriyle müdahele ederek istemediği hükümetleri devirebiliyor.

 21. devam said

  Türküm Müslümanım malda mülkde gözüm yok. Gerçek tarih. Boş abartı yalan.Ağaya selam yazıya devam.
  1905 te Abdülhamite suikast girişiminden sonra M.Kemal Şama sürgün gönderliyor.Orada yine Osmanlı aleyhine Müfit (özdeş)Lütfi ve Mustafa (Cantekin) Hü eiyet cephesini kurmuş. rsmanlı çürükmüş onu yıkıp yeni bir devlet kuracakmış. Cephenin Yafa, Kudüs ve Beyrut cephelerini açar. Buralarda Hıristiyan ve yajudi çokca var.
  M.Kemal izins(Szıldoğan) p Ömer Naca ;ARSUS İLE BİRLİKTE ızıldoikte)BU CEMİYETİN ŞUBESİNİ KURMUŞ: RLİsk STARAFLARINDA EMİYETİN ŞUBESİNİ KURMUŞ: Üsküp taraflarında Vatan ve hürriyet cephesini açmış. Aynı yıllarda Selanikte İttihat ve Terakki cemiyeti kurulmuş. 1908de Trablısgarpta ittihatçılara karşı çıkmuş. 1908de Trablısgarpta ittihatçılara karşı çıkisyanı bastırmaya gidiyor. Beni, Selanikten uzaklaştırdılar diyor. 1909 da Abdülhamiti halleden orduda 1911 de Trablusgarp cephesinde. ama İtalyanlara karşı başarısdsı yok. 1913 te Bulgarlara karşı Bolayırda yenilgisi var. Trablusgarbda ve Edirnine yhakkının yendiğini savunuyor. 191a te Sofya ateşesiyken n yendiğini savunuyor. 1914 te Sofya rişeOsmanlıya karşı teşkilatlamaya çalışıyor. 1915 te Çanakkalede çok fazla kayıp verince doğuya Ruslarla savaşa gönderildi. Oradada kayıplar verince bir süre görev verilmedi. Hicazın boşaltılmasını istedi. Enver paşa git kendenebğint biliyordu. u kapbul n çekildi. Almanyaya gitti. 1918de Mehmet Reşat ölünce Vahdettin padişah oldu. Böbrek tedavisini bırakarak Vahdettinden 3kere görev istedi. Nablusa gönderildi. Bunu sürgün olarak açıkladı. Nadildta. sarhoş edilen askerleri ingilizlerce esir edildid Ordusu dağıldı. Halebe sonya u yenilgiden sonra mütareke istedi. M.Kemal İzzetb paşasadrazam yaptırdı. O görevdeyken istediğini yapabilecekti. Ancak padişah İzzete harbiye nazırlığını vermedi. 30 ekimde mondros imzalanıyor. M.Kemal diyorki Osmanlı devleti bu mütareke ile kendini kayıtsız şartsız düşmanlara teslim etmekle kalmamış süşmanların memleketi istilası için onlara yardımda etmişti.’ NANIABOŞALTAN KENDİSİ: Bunlarda onu getirmek için yapılıyor. . Bunlarda onu getirmek için yapılıyor. . Bunlarda onu getirmek için yapılıyor. . Bunlarda onu getirmek için yapılıyor. . Bunlarda onu getirmek için yapılıyor. 1919da samsuna Anadoluya çıkmak için görev istiyoır. Görev veriliyor gidince beni Anadolu dağlarında kaybolsun diye sürgün etti diyor. Padişahtan her yardımı, silah para ve kadro alıyor. Görmezden geliyor. Osmanlı imkanan ıylife kovuluyor. Kuranın üstüne yemin edip tutmuyor. İslam adına Kurtuluş savaşı başlatıpHıristiyan kanunlarını getiriyor hocaları alimleri asıyor falan

 22. Kendini Türkmüs gibi blidiyorsun. Ayni O alevi dedleri nasil kendilerini peygaber soyunda zanediyorlar. Sende kendini. Osmanliya miraslicilk yapiyorsun Bu kafaylan . hic bir hak talep edemesin.
  Sende Mal mülk hirsi var. Senin gibilere Türklükten alakasi yok denir. Belkide Dersimlilik varda söylemiyorsun,
  Sen yanliz Selaniklileri bilir söylersin.Trabzon civarnda Osenin Hocalar yüzünden Belki Bir kisiyi dah müslüman yapariz hikayesiyle
  Icimize Bunca yanilsi soktular Hep O hocalar Hep O hocalar.

 23. kaptana vefasızlık said

  Sen benimle uğraşacağını Kemalist palavralarıyla uğraş. Her işleri oyun. Koskoca bir milleti uyutuyorlar resmi tarih masallarıyla. Ben sadece bunları ortaya çıkartan birisiyim. Yaz yaz bitmryrn tarihi palavralari. Aylarca yıllarca yaz bitip tükenmez. Dedemin malı mülküymüş geç sen onları bikalem. Mustafa Kemalin mallarına bak. İnternette halifeliğin kaldırılması karşılığında İngiltereden alındığı iddia edilen milyonlar var. Tenezzül eymez diyende var aka. Gebze, Darıca, Çayırovanın toplamından daha büyük arazi çiftlikler fabrikalar köşler vs. Say say bitmrz.

 24. kaptana vefasızlık said

  Benim malla mülkle hiçbir zorum yok. Bunları tarih olarak yazıyorum. Bitti artık. O Bandırma vapurunada bir gemiyle memleket kurtarılamayacağı için bu durum açık olduğundan kandırma vapuru diyorlar internette.

 25. kaptana vefasızlık said

  Türk tarihinin öenmli günlerinden biri olan Bandırma vapuru 16 mayıs 1919 da akşam saattlerinde İstanbuldan ayrılarak Samsuna doğru yola çıktı. Dümeninde yılların duayen kaptanı İsmail Hakkı Durusu vardı. Mustafa Kemal paşa ve bir grup arkadaşını 19 mayıs 1919da Samsuna ulaştıran emektar İsmail Hakkı kaptanne yazıkki içindeki koskoca bir yarayla bu dünyaya veda etti. Vapur tarih kitaplarında pusulasız ve çürük olarak anlatılırken kaptanında tecrübesiz olduğu yazılıyordu tarih kitaplarında. Yıllarca bu yanlış bilgileri düzeltmeye uğraşan kaptan 1940da 69/70 yaşlarında vefat edince iadeyi itibarı için mücadele sırası torunu Nejat Ulugöle geçti. Annesinin babası olan dedesinin Karadenizi avucunun içi gibi bilen deniz adamıydı diyen Ulugöl Türk Tarih Kurumunun yazdığı acemi kaptan tanımının düzeltilmesi başvurularına yanıt gelmemesinden dolayı üzgün. İsmail Hakkı Durusunun ‘Bir kaptan yolcusunu alır götüreceği yere sağsalim teslim eder. Bende Allahın yardımıyla Mustafa Kemal ve arkadaşlarını Samsuna sağ salim çıkarttım’der.
  Falih Rıfkı Atay İsmail Hakkı Durusunun ilk kez Karadenize çıktığını Mustafa Kemalide ilk kez o vapurda gördüğünü söyledi. Gemide harabe, çürük ve küçük deniyordu. Bütün bunlar Osmanlıyı kötülemek için yapılıyordu. Ama görüldüğü gibi gemi kaptanının ve torunlarının zoruna gitmiş bu durum. Bu yanlışlıklar düzeltilmemiş. Karadenizde sahile yakın seyahat edilmiş. Kaptan Durusu Karadenizin siğlıklarını kayalıklarını ve kuvvetli akıntılarını bilmezse bu seyahat gerçekleşmezdi deniyor ve yapılan vefasızlık anlatılıyor.
  Ayrıca küçük, ve çürük, dümeni kırık denen gemi sağlam ve 47 metre uzunluğunda her şeyi tam tekmil devrinin en iyi gemilerindendi. 1924 te emekliye ayrıldı. 1920de Tavşancıla çıkartma yapılmıştı bu gemiyle o zamanlar eşkiya denen arnavut yahya kaptan öldürülmüştü. Sonradan şehir ilan edildi.

 26. ahdi vefa said

  Mustafa Kemal paşaya 1926 da suikast teşebbüsü yapıldı diye kaç kişi birden idam edildi bu memlekette. İttihatçılardan. Kaç kişide yurt dışına kaçtı. O suikast meseleside düzmeceymiş. Adamların bankalarına el koymayı amaçlıyormuş sonradan ortaya döküldü bunlar. Oysa sultan 2.Abdülhamit Mustafa Kemalin kendisine yönelik gerçek suikast girişimini affetmişti. Herkes Suriyede kesin öldürüldü diye bakarken sağ olarak çıkıp gelmişti. Ahdi vefa nerede hani..

 27. Osmanlı said

  Dedemin dedeleri büyük adam ve varlıklı kimselerdi. O dedemden bana düşen birşeyde yok. O dedem Atatürkle ilgili konuşmazdı.

 28. Osmanlıya can borcu said

  Osmanlı imparatorluğu 1908 yılının ortalarında 7338000km2. Belki 35 milyon nufuslu. Mustafa Kemal henüz genç bir subay. Osmanlı devleti onu 1910da 2 kere Fransaya askeri tatbikatlara göndermiş. 1917de artık paşa ve Sultan Vahdettinin yaveri onunla birlikte Almanyaya gittiler. Orada Berlini gördü. M.Kemal Osmanlının geniş coğrafyasında Osmanlı imkanları sayesinde Selanikten başka Makedonya ve ateşeliği sırasında birkaçyıl önce Osmanlıdan ayrılmış olan Bulgaristanı görmüş. Gençlik yıllarında ve orta yaşlarında Suriye Filistin ve Trablusgarbı görmüş. Osmanlı devleti 1908-19 döneminde paylaşılmış Mondroslasadece Anadolu ve Trakya bize kalmış. Onlarda düzen değişimi için işgal altında. Mustafa Kemal paşa Çukurovaya çekilmiş. Kurtuluş savaşı bitip Osmanlıda kaldırıldıktan sonra ülkeyi birazda astığı astık kestiği kestik bir şekilde demir yumrukla yönetmiş. Ama 1918ekimindenm itibaren belkide suikaste uğrama korkusu ile yurt dışına çıkamamış. Dibimizdeki Hataya bile gidememiş. Ama Osmanlı subayı iken ülke ülke geziyordu.
  1910da Fransada 1 kişi uçak kazasında öldü diye birdaha uçağa binememiş. Can Dündarın deyimiyle farden korkarmış. Ömrünün son yıllarında beni zehirleyerek öldürecekler hezeyanıyla yaşayan biri. İçki kadın eğlence ve sigara düşkünü diyenler var. Atatürkün büyüklüğü çöken Osmanlının büyük olmasından kaynaklanıyorç. Yoksda boş abartıdır.

 29. Osmanlıya can borco said

  Mustafa Kemal harbiyeden mezun olur olmaz daha ilk yıllarında Sultan 2. Abdulhamite suikast düzenlemekten tutuklanmıış, işkence gördükten sonra sürgüne gönderilmişti. Osmanlıda padişahlara suikast girişiminde bulunanlar mutlaka öldürülürdü. Yada başka yanlış işler yapanlar. Kimisi hemen anında kimisi usulen sürgün olarak gönderildiği yolculuk sırasında yada sürgün yerinde. Padişah Mustafa Kemale bunu yapmadı. Affetti onu. O ne yaptı. 1909 da Sultan Abdülhamiti deviren hareket ordusunda kurmay yüzbaşı idi. Sonra 1920 lerde Osmanlıya el koyup padişah Vahdettini yurt dışına kovdu. Buda yetmedi 1924 te halife Abdülmecidi ve Osmanlı soyunu yurt dışına kovdu. Saraylar kendisine kaldı. Nutukta Abdülhamite, Vahdettine ve son halifeye demediğini bırakmadı. vAHDETTİNE EN HAFİF SÖZÜ BİLE HAİN ŞEKLİNDEDİR. Abdulhamit onu halletmiş olsaydı bugün Kemalizm yada Kemalistler olacakmıydı. Mustafa Kemalin Osmanlıya can borcu vardır.
  Sultan 4.Mehmette 1666da Sabetay Seviye merhamet etmiş. Karşılığı 17 sene sonra Viyana bozgunu olarak karşımıza çıkmıştı. Ne diyelim merhametten maraz doğarmış.

 30. cevap said

  Doğuda 50000 dönüm arazisi olan Kürt milletvekili vardı bir zamanlar. Sabetaycıların gez gez bitmez arazileri var. Gebzede eskiden yerler para etmiyordu. Sonradan değerlendi. Merak etme vergilerine yetişilemediği için çoğunu devlet aldı. Geri kalanınıda sattılar. Bana o dedemden düşen pek birşey yok.

 31. Dedenin arazilerini gezmeklen bitiremesin. Demisin Cok olan malda mutlâ haram vardir. Nerden almis o kadar araziyi.
  Bir gün .Kadinin karsisina. Tepeden asagiya zincirlerlen, bagli bir mahkum gelmis. Sebebi katilik. Kadi tam davaya bakarken.
  O an iceri biri gelmis. Ey kadi benim isim ,acele sorup gidecegim. Malmülk meselesi demis. Kadida –Sor efendi demis. Babam Öldü Üvey Ananma nikah düsermi. O an katil kisi . Bir dönüsle .Zincirleri bu soruyu soranin kafasina vurmus öldürmüs.
  Iste Kadi ben bunun gibi namusuzlari öldürüyorum . Cezam neyise raziyim..
  Kadi Gercek Türk Kadisiymis . Tamam .evlâdim gide bilrsin demis. Iste bende senin gibi gayri namusi olanlara yobaz diyorum
  Ulan Denksiz Deden bir Hocaymis O araziyi nerden ve nasil carpmis. Yavas yavas senin karin agrin ,beli oluyor.
  Cok malda mutlâk haram vardir.
  Kadi hibi haram yemez , Hoca gibi yalan demez
  Ey allahin sersem kulu seytan bunun neresinde.

  Cimrilik fesatlik mal varlik düskünlügü Müminlerin isi degildir.
  Sen hep varliktan ,bahis ediyorsun.
  Habil Seytanin ogudur .Mal kiskacligi yüzünden üvey kardasini öldürdü.
  Kac zamandir ,Her firsata dünya malindan .bahis ediyorsun.

  Biz Türklerin mal varlihinlan övünüp adam sayilmaklan isimiz yoktur.

  Sonra Gebze ,Darica, Yarimca, Tuzla bu semtlerde . Gayri müslüm Osmanli ahlisi otururlardi. Sonrada roman yadan. Bulgaristanda göcler deliyor. Türk ahli böyle cogaliyor. Oralar Türk olmiyanlari oturduklari yerlerdi. Senin bagzi masken yüzünden iniyor. Ne olursan ol gercek soyun beli olur.

 32. Batının öcü said

  Yorumun düzgün hali.İlki iptal.
  Dedemin arazilerini sen gezmekle bitiremezdin. Adam zaten zengindi. Bakkalı olmuş olmamış ne farkedecek. Bak haram kapısıymıymış ney bizde olmaz. Sende belkide besmele bile yoktur. Besmelesiz yenen içilen haramdır. Kendine bakacaksın.. Bizim ev başka dedemin başka.
  Dersim meselesi palavraymış. Beni bağlamaz. Ben ulaştığım bilgileri yayınlarım. Atatürkü Kürtler zehirledi yalalına internette Mahmut isimli biri kürt çişiyle türk çişini karıştırdılar anason kattılar çok güzel zehir oluyor diyor. Ben gerisini yazmayayımda anlayan anlasın artık.
  Atatürkte Zehirlenme yok içki var eğlence var. Ömrün bu sebep ile erken dolması var.
  Fransa Kralı 1470 li yıllarda zamanın papasına mektup yazıyor. İmanımızın düşmanı Türklerin hükümdarı Mehmet İstanbulu aldı. Balkanlar bizden çıktı. Karadenize gemi çıkartamıyoruz. Bunlara karşı biir çare diyor. Avrupanın işi gücü Türk hükümdarını nasıl öldürürüz hesabı. Sonunda şehit ettiler. Türk tehlikesi Acrupada 200 yıl daha sürdü. Sultan Süleymanın Fransızların dansına karışması, Barbaros Hayrettinin Nişe donanmasıyla geldiğinde askerlerini yerleştirince Fransızları islamiyeti yanımasın İslamiyet bu bölgede yayılmasın diye civar köyleri boşalttırmaları. 1664 te Fransızların Cezayire saldırıp yenilmeleri, Giritte Venediklilere gizli yardım yapmaları hep Türk düşmanlığından Türklere kariı ezilmişlikten. Osmanlının 1480deki seferinde Otrantoda ölen 800 İtalyanada papa azizlik verdi. 533 yıllık Halen süren kin.
  Eminim Laiklik bize Fransanın zorla dayatmasısır. 1920li 30 yıllardaki zorlu yıllarımızda. Avrupa bizden sabatayciler eliyle intikam aldılar.
  Okullarda istenmeyen tarihi bilgiler çıkarılacakmış Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcının açıkladığına göre Mustafa Kemal Atatürkün hacıları hocaları islami inançları aşağılayan kimi sözleri geldi hemen aklıma. Birde Vahdettin başta olmak üzere ceddimiz Osmanlının kötülenmesi. Göreceğiz bakalım eylül ayında değişecekmi Kemalist tarih.

 33. Batının öcü said

  Dedemin arazilerini sen gezmekle bitiremezdin. Adam zaten zengindi. Bakkalı olmuş olmamış ne farkedecek. Bak haram kapısıymıymış ney bizde olmaz. Sende belkide besmele bile yoktur. Besmelesiz yenen içilen haramdır. Kendine bakacaksın.. Bizim ev başka dedemin başka.
  Dersim meselesi palavraymış. Beni bağlamaz. Ben ulaştığım bilgileri yayınlarım. Atatürkü Kürtler zehirledi yalalına internette Mahmut isimli biri kürt çişiyle türk çişini karıştırdılar anason kattılar çok güzel zehir oluyor diyor. Ben gerisini yazmayayımda anlayan anlasın artık.
  Atatürkte Zehirlenme yok içki var eğlence var. Ömrün bu sebep ile erken dolması var.
  Fransa nKralı 1470 li yıllarda zamanın papasına mektup yazıyor. İmanımızın düşmanı Türklerin hükümdarı Mehmet İstanbulu aldı. Balkanlar bizden çıktı. Karadenize gemi çıkartamıyoruz. Bunlara karşı biir çare diyor. Avrupanın işi gücü Türk hükümdarını nasıl öldürürüz hesabı. Sonunda şehir ettiler. Türk tehlikesi Acrupada 200 yıl daha sürdü. Sultan Süleymanın Fransızların dansına karışması, Barbaros Hayrettinin Nine donanmasıyla geldiğinde askerlerini yerleştirince Fransızları islamiyeti yanımasın İslamiyet bu bölgede yayılmasın diye civar köyleri boşalttırmaları. 1664 te Fransızların Cezayire saldırıp yenilmeleri, Giritte Venediklilere gizli yardım yapkaları hep Türk düşmanlığından Türklere kariı ezilmişlikten. Osmanlının 1480deki seferinde Otrantoda ölen 800 İtalyanada papa azizlik verdi. 533 yıllık Halen süren kin.
  Eminim Laiklik bize Fransanın zorla dayatmasısır. 1920li 30 yıllardaki zorlu yıllarımızda. Avrupa bizden sabatayciler eliyle intikam aldılr.
  Okullarda istenmeyen tarihi bilgiler çıkarılacakmış Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcının açıkladığına göre Mustafa Kemal Atatürkün hacıları hocaları islami inançları aşağılayan kimi sözleri geldi hemen aklıma. Birde Vahdettin başta olmak üzere ceddimiz Osmanlının kötülenmesi. Göreceğiz bakalım eylül ayında değişecekmi Kemalist tarih.

 34. Harun yahyaile alâkamiz olmazmis. Keske olsaydi. Bari Ibrani inancindayis derdik. Sen daha cocuken – 85 senesinda Haram kapisi kapanmis.. Neden Gazi karsitisiniz , Deden Oflu hoca gibiymidi. Oflular biliyorsun yarim Müslüman yarim Ortados.
  Her tarafi idare ederler.
  Papaz Makarios ta ofluydu. Hocalar vede papazlâr. Gaziyi sevmezler.
  Dersimde iki Osak vardir. Koryes ocagi.. dahil olanlara kureyissani derler. öteki ocak Babamansur ocagi. Her ikiside Alevilere Aittir. Türklerere. sonsuz Kin ve düsmanlik güderler. Sen diyorsunki Askerler bir kadina tecavuz etmislerde Isyan ondan cikmis.
  Bu palavra Dersim kütlerinin söyledigi . bir tutunaktir.Dersimliler Muslümanliklan .Alakalari yoktur..Zerdüse benziyen bir inac tarzlâri vardir. Cok iyi gizlenirler . Ben senide ordan saniyorum..Cünkü Atatürkü onlar zehirlemisler. Dersimin intikamin almislâr.
  Hz Aliy i Haricilerde Ibni mücem. sehit etmistir. Im Hz Hüseyini isminde Simri Rafizi sehid edmistir. Haricilerin Rafizilerin Ehli sünülerlen Alakasi uzaktan yakindan yoktur. Bu olayi Aciga cikarmak kimlerin isi. Gene muharem geliyor. Sahtekarlitan yüzleride kizarmiyor Hüseyin Hasan diye yas tutmuya.
  Sen daha Cocuksun bunlari anliyacak zamanda degilsin.

 35. Cevap said

  Harun yahya ile alakamız yok. Dedemin dükkanı ben çocukken 1.1.1985 te kapanmış. Bizde haram olmaz. Dedem bizden ayrıydı oda hocaydi. Oda haram yemez. Sen islama hasım gibi gazüküyorsun. Sen bana yazma bende Kemalizmle ilgili araştırma yapmayayım. Yoksa bu yazılar bitmez.

 36. fatihmi atamı said

  Fatihmi Mustafa Kemalmi? Hangisi daha büyük. Hemen bir bakalım. Fatih Sultan Mehmet döneminde Balkanlar Osmanlıya bağlı. Fatih Gedik Ahmet paşanın komutasındaki orduya İtalyanın topuğu Otrantoyu fethettirmiş. Amacı bütün İtalyayı alarak Vatikanın fitnesine son vermek. Papa Türk korkusuna Fransa sınırına kaçmış. Fatih Kendiside muhtemelen Memluk seferine gidecek. 40000 yada 300000 kişilik ağır toplarla dolu ordusuyla. Ama dönme paşalar seferin yönünü bilmiyor. Ya padişah orduyu İzmit körfesindeki Diliskelesinden gemilere bindirirde İtalyaya sefere çıkılırsa diye korkuyorlar. O zaman İtalyayı Osmanlı kuvvetlerinin elinden alabilecek hiçbir güç yok. Bütün Avrupa korkuyor. Padişaha daha Üsküdarda iken Venedikli yahudi dönmesi Yakup paşa yemeğine zehir katarak zehirlemeye başlıyor. Padişah Gebze Çayırovaya geldiğinde aldığı zehirin tesiriyle şehit düşüyor. Böylece İtalya hatta Avrupa kurtuluyor.
  Mustafa Kemal paşa dönemi İtalya Habeşistana saldırmış. Trablusgarp ve Oniki ada onların elinde. Kemalistleri korku alıyor. İtalyanlar Türkiyeyede saldırırsa ne olur diye.1936 da Yunanistan Romanya ve Yugoslavyayla birlikte Balkan paktı kuruyorlar. Bu yetmiyor 1937 de Irak İran ve Afganistan ile Sadabat paktı yapılıyor. Sadece İtalya korkusuna kendi geleceklerini garanti altına alma hesabına.Hatta 1940 ta Alman tehlikesine karşı Rusya ile ittifak arayışına gidiliyor. Bu yetmiyor. ABD den imdat aranıyıor. Kim daha büyük ortada. Kaldıki Timur Fatih Sultan Mehmetten bile büyük bir liderdir.

 37. Bu kadar salâk bukadar bilgisizlik. Bu düsüncesizliklen. Gemi nasil gidiyor. Sabataisler olmasa , bizde gavurun irgati olmasak.
  Halimiz , Berbat, Sonra O Nogay Harun Yahya bile yobazlardan ,sikayatci oluyor.. Yobaz demek ,Bu dünda beladirlar..
  Yavudiler bile Yobazdan sikayetcidirler. Bakalarda milleti az bozmadilar.
  Bir Icinda Ibrani Soyu tasimiyan. kimse ticari isciligi tasimaz.

 38. ecnebi kültürü said

  birileriyle İşbirliği yapıp kurtarıcız diye yutturdular sabetaycılar bu millete herhalde. Öyle anlaşılıyor.

 39. ecnebi kültürü said

  Belgelerle gerçek tarih wordpresscomda gördüm Mustafa Kemal Atatürkün bir köpekle olan resmini. Bir köpeği ölse hemen başka bir köpeği sahiplenirmiş. Çok severmiş hayvanları evlerde beslediği köpekler varmış. Birde gazeteci Bekir Coşkun vardı evinde köpek besleyen. Hatta başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan onu kastederek onun gibiler için evinde yatağıunda köpeğiyle yatan adamlar demişti. Çok dokunmuş bu söz gazeteci Bekire içerlediğini açıklamıştı. Ecnebi kültüründe vardır evin içinde köpeklerle yaşamak. Avrupada Amerikada içiçe birlikte yaşarlar köpeklerle. Bekir Coşkununda Fransız asıllı olduğu söylenir durulur zaten. Zaten Mustafa Kemalde bize ejnebi kültürünü nzorla dayatan kimse değilmidir. Ben çocuk iken İngiliz Kemal diye bir Türk filmi çevrilirdi. Casusluk yapan bir şahıs anlatılırdı bu flimde. İngiliz Kemal dendiğinde benim aklıma her nedense hep Mustafa Kemal gelirdi. Pekçok kişininde öyle olmuştur her nedense. Zaten Türkiyede 1920lerde İngiliz başta olmak üzere Avrupanın kültürünü sahiplenmedimi Kemalistler sayesinde. Hatta batılı devletlerin temsilcileri ‘Biz Türkiyeyi islam devletleriyle Hıristiyan devletler arasında bir tampon devlet olarak kurdurduk diye açıklama yapmışlardı. O sebeple 1924-1938 hatta 1950 döneminde bu millet ne müslüman olduğunu anlayabildi nede Hıristiyanlığı, sabetaycıların elinde iki arada bir derede kaldık onlarca sene boyunca. Geçti o karabasanlı yıllar çok şükürki.

 40. yalancıya said

  Senin görevin islam düşmanlığına daha cok benziyor ya zaten bir siteden islam düşmanı diye şutlamışlar. Bilgi yok kültür yok aksiyon yok habire çamur var. Zavallı vatandaş.

 41. bilgisize cevap said

  Biz devlete laf söylemeyiz. Sadece Kemalizmi eleştiririz. Ceninde teslimiyetçi tavır sergileyip sonra 1920de kurtarıcı numarasına yattılar. Devlet onların oldu.
  Endonezyada Sumatra adasında Açe devleti vardı. Kendisini Osmanlıya bağlı sayardı. Mart 1873 te batı devletlerinden Hollanda saldırdı. Yenildi. Aralık 1873 te bir daha saldırdı. Bu sefer işgale uğradı fakat pes etmedi. Bu işgale 1942 ye kadar direndi. Hiç durmadan savaştı düşmanlarına karşı. Ardından 1942 den itibaren artık japonyanın işgaline uğradılar. 4yılda onlara direnerek 1946nın nisan sonunda nihayet işgalden kurtuldular. Mücadeleleri 73 yıl 1 ay sürdü. Yani Mustafa Kemal doğmadan çok evvel başladı. O öldükten çok sonra bitti direnişleri. Hiç durmadan bir ömür sürdü. Mustafa Kemal ne yaptı. Batıyla işbirliği içine girdi. Onların her dediğini yaptı. Ardından en büyük Türk Atatürk oldu. Aslı Arnavut. Nevar böyle büyük lider olmaya. İşin en kolay yolu bu. Ondan sonra Vahdettini ülkeden kovup adama hain diyeceksin. 87 yıl oldu Vahdettin öleli 90 yıl 6 ay oldu ülkeden gideli hala hain diyor Kemalistler haksuz yere.
  Kitaplarda var adamın biri kitapçıya hali bıtakmış satılsın diye. Mevlananın soyundan Çelebi imiş. Sonra M.Kemal paşa gelmiş. Halının sahibini öğrenmiş halıyı 40 liraya satın alıp tekrar sahibinin evine göndermiş. Oda seneler sonra halıyı Mevlana müzesine vermiş. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bir simit alıyor. Simitçiye 200 lira veriyor. Bu ve benzeri şeyleri hep yapıyor. Ama bunları hiçbir kitap yazmıyor. Atatürk Türkiyenin 12.5-ile 17 milyonluk bölümünde (döneminde) cumhurbaşkanlığında oturdu. İcraatın başında değildi. Sadece oturuyordu. Recep Tayyip Erdoğan 67-76 milyonluk döneminde 10 seneyi geçti Türkiyenin başında icraatında başında. Ve Türkiye hergün büyüyor. Seneyede Cumhurbaşkanı olacak. Hangisi daha büyük şimdi.
  1930-40lı yıllsrda Kemalist sabatayist bir vali vardı Nevzat Tandoğan inançları sebebiyle inançlı halkı aşağılar bu sebeplede halk tarafından hiç sevilmezmiş. 1946 da Ankara valisi iken görevi başında intihar etmiş. Al işte bir ibretlik olay daha.
  Atatürk Osmanlı saraylarının milletin boğazından kesilen paralarla yapıldığını söylemiş. O saraylardan büyük olan incelikten estetikten yoksun Anıtkabir kimlerin paralarıyla yapıldı. Masonlar ceplerinden para vermedi herhalde oda milletin paralarıyla yapıldı..Ben saidi Nursiye mehdi demedim. İslam alimi. Dinden imandan anlamayanlar bu işlerden anlamaz.

 42. Sen demisin Bizim inancimiza bok. Atma. Hangi inac. Saidi nirsimi , Nangi inac. Okadarda degim.. Hic boka bok atipta ne yapacagiz..Su düsülen duruma bak..Orta cag Avrupasi gibi Mesehep kavgasi. Cok bilgisizlik..Sia ilen, Rafiziligi ayni kefeye koymak..
  Harun Yahya gibi kendini, kendinin mesih, ilanetmek. Ve yahut. Sianin 12 Imamini , sonuncusunun ismi mehtidir. güya maraya girmis , birdaha cikmamistir. Onunda ismi mehti. Hele Hayunyahya denen o Hani boyali hatunlarlan sahneye ,cikan. Oda mehti.
  Iskender evenosta Mehti. Aferin sana bir sen Mehti olmadigini söylemedin.

 43. Alcak senin gibisine denmezmi. Bundan önce dedimdi. Eger Ismed pasa olmasaydi. Keskede olmasyadi. General fevzi cakmakdahi. ve yapip yapip. . Harbe girmiyelim. Yatar kalkarlardan oldugu ,icin, Senin icin iyi. neden iyi. beyni olmiyan. ve yahut .Devleti müdafa
  Etmeye muafak bir kisi. degildir ondan. Ikide bir dersim demis diye. Yazi yaziyorsun. Desim Türkiyenin Tasidigi Kendine ,ait olmiyan bir ,bölgedir, Tarihi ayri Halki ayri, Düsüncesi ,ayri, Ve hata lisani ayri. Iste Türklerin Hatasi.
  Yazi yazma seklinden, Beli oluyor , Sende bunlardansin. Bana soracak olunursa Ayrilalim gitsin..Zorlan güzelik olmaz. Kendilerini bu kadar ayri görüyorlaki. en iyisi. ayrilmak.

 44. Kısa kısa said

  Fırsattan istifade hemen bizim inancımızdakilere bok atma, Ben senin zanlarından uzakım. Senin dediğin o gurubu açıklayacağım zoruna gidecek. Fikriye mayıs 1924 te öldürüldüğünde birileri mehdimi bekliyordu. Yada şu 1925 teki Vedat olayı falan. Daha neler neler varda koruma kanunları sağ olsun.Saçmalamadan yaz. Sosyeteyi yakalıyor paparaziler sevgilileriyle oraya buraya kapanmış halde bizimkileri değil. Mehdi kelimesi Kuranı Kerimde geçiyor. Sen o basit zannettiğin sözden sebep Kuranı yalanlamış hakaret etmiş oluyorsun. Adam gibi yazmıyor düşmanlık hisleri besliyorsun buda senin alçak dereceden birisi olduğunu gösteriyor.

 45. Bak carsafi, cikardemisler. Kizlar bu sefer donuda cikardi, Carsaf .Rumlâr . Süryaniler. Ermeniler. Demek oluyorki . Ahlâk bütün dinlerede varkii.
  Gazi Mustafa Kemal. Türk Anasini . Normal kiyafet olmasini istemis. Öye mini etek yitmacli etek ,giyipte . olmadik yerlerini göstersinmi demis? Benim Yengelerim devamli. Bas örtüsü kulanirlardi. ve uzun palto giyerlerdi. Benim de dogru buldugum giyinistir.

  Erkeklerinde gözleri sebek gibi. dönerse Ayni iran gibi olmali.

  Evelki sene Istanbul bostanciya gittim. Deniz kenari olan bir yer . Bostanci Sahilde .Uygunsuz olaylara sag´hit oldum.
  Bu denksiz olaylâr Mehti bekliyenlerde ola bilir, Cünkü nekadar denksizli olursa. Mehtinin okadar cabuk gelecegine inanilir. .

 46. anı said

  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğanın hükümeti zinayı kaldırdı diye eleştirmişsin. Bizi batı toplumuna bağlayan Mustafa Kemal paşadır. Bu kanunlarda onların zorlamalarıyla dayatılan kanunlardır. Hoş değildir onaylamıyorum ama yapabileceğimde birşey yoktur. Bu konuda bir anımı anlatayım. Ağustos 1993 te kadının biri kocası işte iken eniştesinin taksiye atlamış doğru köylerden birinin mezarlığında zina etmeye gidiyor. O köyde bir depoya yakın onların gittikleri yer. Depo bekçisi görüyor bumlari ve hiç uyarmaksızın patlatıyor mermiyi. Kadının kafasından giriyor mermi, kan pıhtısı adamın sırtına yapışmış. Adam kadını yolda buldum diyerek hastaneye getirdi ama kadının kıçı başı açık. Sırtındaki kandan hastane polisi durumu anladı salıvermedi adamı. Adamda rezil oldu. Bu işler böyledir kanun vurmazsa Allah vurur. Kadının kocasıyla çocuklarıda rezil oldular boş yere. Yani bu tür hadiselerde işin başı keyifsede sonu her zaman rezilliktir. Geçen haftada benzeri bir olayı yazmıştım hatırlanırsa. Herkes aklını kullanacak ona göre davranacak.

 47. Osmanlıya oyun said

  Mustafa Kemal paşanın sözlerinden bazıları
  Cumhuriyetçi ve yenilikçi olduklarını zannettirmek isteyenlerin yine bu bayrakla (islam bayrağı sancakı şerif ile denmek isteniyor olsa gerek)ortaya çıkmaları, dini bağnazlığı coşturarak milleti cumhuriyete ilerlemeye ve yenileşmeye karşı kışkırtmak değilmiydi? Yeni parti dini düşünce ve inançlara saygı parolesi altında ‘Biz hilafeti yeniden isteriz, Biz yeni kanunlar istemeyiz, bize (Osmanlı hukuk sistemi olan) Mecelle yeterlidir. Medreseler, tekkeler, cahil softalar, şeyhler ve müritler biz sizi koruyacağız bizim ile birlikte olunuz! Çünkü Mustafa Kemalin partisi hilafeti kaldırdı.’ diye bağırmıyormuydu. Yeni partinin kullandığı slogan bu gerici haykırışlarla dolu değilmiydi?..
  Ne oldu efendiler? Hükümet ve meclis olağan üstü tebirler almayı gerekli gördü. Takriri Sükun kanununu çıkarttı. İstiklal mahkemelerini kurdu. Ordunun savaşa hazır sekiz dokuz tümenini uzun zaman isyanı (Şeyh Sait ayaklanmasını) bastırmak üzere görevlendirdi. Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası denilen zararlı siyasi kuruluşu kapattı. (Nutuk sayfa 603,604, 606)
  ——-
  Bu parti ittihat ve terakkicilerin yuvalandığı parti değilmidir. İttihat ve Terakki bir zamanlar Mustafa Kemalinde içinde bullunduğu yapılanma değilmiydi. Mustafa Kemal Selanikte onların pariste yayınladıkları yazıları okumuyormuydu. Bu uğurda iki seferde selanikte kaçak yayın olarak gazete bile basmışlardı. Simdi ne olmuştuda ittihatçılarla yolları ayrılmıştı. İşleri bitmiştide şimdi eski dava arkadaşlarınımı harcıyordu acımasızca. 1919-1923 döneminde İslami değer ve düşünceleri neredeyse gökyüzüne çıkartan Mustafa Kemal 1924 te halifeliği kaldırmış, islami değerleri, makam ve müesseselerini öyle bir aşağılar olmuştuki. Bir şeyleri yanlışmı anladım ben yoksa. Birde bu yazdıklarımız okullarda okutulan ders kitaplarında yayınlanıyor çok marifetmiş gibi.

 48. Osmanlıya oyun said

  Harp akademisinden sonradan general olan Asım Gündüz Mustafa Kemalin gençlik yılları hakkında şunları anlatıyor
  Doğup büyüdüğü Selanikten batıya daha çok bağlantısı bulunması sebebiyle olacakki dikkati çeken fikirleri vardı. Etrafına topladığı arkadaşlarla cesaret ile konuşuyor. ve onları güzel konuşmasıyla kısa zamanda tesiri altına alıyordu. İttihatçıların Pariste yayımladıkları gazeteleri getirtiyordu.Bizler Vatan Millet ve Türklük fikirlerini çok defa Harp Akademisi sıralarında ondan duymuştuk. Harp Akademisinde her cuma akşamı sınıfta toplanıyor, kapılar kapandıktan sonra Mustafa Kemal Kürsüye çıkıyor, tıpkı bir konferansçı gibi Paristen gelen Türkçe ve Fransızca gazeteleri okuyordu. O zamana kadar padişahım çok yaşa demekten başkada birşey bilmeyen bizler için Mustafa Kemalin anlattıkları çok dikkat çekiciydi. (Asım Gündüz hatıralarım adlı eserden)
  Ali Fuat Cebesoy anılarında diyorki ‘Fikirlerimizi toplamı binleri aşan Harp okulu öğrencilerine aşılamak için daha kurmay sınıflarına geçmeden gizli bir teşkilat kurmuş, Muhittin Baha Parsın ağabeyiolan İsmail Hakkı Pars ile Ömer Naci ve birkaç arkadaşının gayretleri ile el yazısı iki nüsha dergi çıkartmıştık. Liderimiz Mustafa Kemal idi. Gelebilecek sorumluluğun en büyük yüküde onun omuzlarındaydı. (Ali Fuat Cebesoy sınıf arkadaşım Atatürk sayfa 45)
  İttihat ve Terakki Cemiyeti başta olmak üzere Fransanın başkenti Paristeki gizli teşkilatlar ejnebilerle birlik olarak Osmanlı devletini yıkmaya uğraşıyor. Bu toplantılarda bunun toplantısı. Sabatayist yapılanma. İttihat ve Terakkicilerin Selanikte ve Mısırın başkenti Kahiredede bu tür yapılanmaları bulunuyor. Mustafa Kemalin ta 1905 te Sultan 2. Abdülhamite ta o yıllarda suikast girişimi olduğu başarılı olamadığı ve bu sebep ile işkence görerek sonrada Şama sürgün edildiği daha evvel yazılmıştı. Ta 2. Abdülhamit devrinde Osmanlının parçalanma çabası var ve bunlar okul kitaplarında marifetmiş gibi anlatılıyor. Bugünde Türkiyeyi parçalamak isteyen kimi guruplar her nedense pariste yuvalanmıştır.Yemen meselesine gelince Osmanlı batı tarafından yutulmak istenen bir devlet Yemene İngilizler yerleşmeye uğraşıyor. Kısmende yerleşmişler, fitne zaten onların fitnesi. Oradan Arabistana gelecekler, oradanda Suriye Iraka ve Anadoluya. Osmanlı devleti üzerine düşen görevi yapıp bu toprakları elinde tutmaya uğraşıyor. Şair Eşref devletin bir kaymakamı, bu işlere kafası çalışmaz. O adam bok yemiş.

 49. Ben ve validem. Istanbu dogümlu, olmaklan . Istanbulumu oluyoruz.? Ne yaparsan yap .Arzulâr görüs sekileri. Bide insani . Müzik havalari. Türlü türlüdür. Meselâ atamdan, gelen , Uyurken Davarin boynundaki ,Can sesleri kulagima. geliyor.
  Bagzanda . Validemden olsa. orman agaclarinin rüzgarlarin sesi. Hamdolsun.
  Cenabi Allah Bu duygulari. Bir insana cenabi Allah Naisip ettigi ruhulan ,verir. Bedenen ihtiyarlâr fakat Ruh sekil degistirmez ihtiyarlamaz. Gazi Izmirden Gerek kovulup, gitikten sonra Izmire geliyor. Tirikopiste yanida. Konak binasina cikiyor ,söyle bir Izmir körfezine bakiyor. Tiri kopise soruyor. Venesiolos buruya gelir bir iki cakrmiydi? Tiri kopis –Yok efendim O icmezdi. Atatürk Icmezdide, Bu güzelikten Anlamazdida Neden buraya geldi?

  Evet Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Ailesi Osmanlinin yayilma politikasi yüzünden , Makedonyaya gelmis olabilirler. Ata Konyarlar deyine .Selcuklular , döneminden Bir asireten. olupta kendini, biliyor olmasi, Vede Türkün tekrar hatirlânmasi. gayet normaldir
  Ruhu Saad olsun . Siz nakörler. ne derseniz. Herzaman . Türk kökünden kelen biz Tükler. Soyumuza sahip cikacagiz.
  Arabi Bu kadar tutmak, Türke düsman olundugundan, geliyor. Genler mutlak kendini gösterir. Meselâ istanbuldayken Araplâri gördüm. Nalet okudum. Icimden geliyor. hislerime sahip olamiyorun. neyapayim. BEN TÜRKÜM.

  Bak. Simdi Er kisinin Cok cesur olmasi.. Kadinlârimizin namuslu olmasi. Toplumumuzu düzgün kilar..

  Bizm Kasimpasali . Zinayi suc olmaktan cikardi.

  Israilde Kadinlâr ,Ayri Erkekler ayri. Pilajlarda Denize giriyorlâr,, Bir.. Burda Almanyada Kadin erkek. Savunaya Ciril ciplak beraberce giriyorlâr.

  Bir adam hikahli esini . bicakliyor,, vuruyor. Evet aklâ uymiyan. isler oluyor. Fakat Adama sormuyorlar neden. Neden .Böyle oluyor.

  Hangi Erkek .Kadinini fena etmek ister,
  Kominis devletler Bizim lisanda felâket denecek. Meselâ soydas saydigimiz. Azeriler. Hic mi hic ,benim kafaya uymaz orda yasam.

 50. Kimseye bir sey ,söledigim ,yok. Bursada bir semt Nülüfre Tekvurun kizi degilmidir. Bilecikli Köse mihal. Kimdir ve nedir.?
  Idareyi ,maslât edenlere, her vakit. hicivlen tektim etmislerdir.

  Kirk agacli Esrefedemi. yavudi dönmesi . diyeceksiniz.

  Yemen Hamidiye Destani.

  Harab olduk mesakkatten,mihenden,
  Usandik Padisahim bok Yemen,den
  Kacarsak,hakkimiz yok mu Aden den ?
  Usandik Padisahim bok Yemenden..

 51. daha neler said

  O çok sevdiğiniz İsmet İnönü ikinci dünya savaşının sonuna gelene kadar bir Almanlardan yana gözüktü bir İngilizlerden. Ülke çok fakir hangi taraftan savaşa girsek ezileceğiz. İki tarafada mavi boncuk dağıttı. Almanyanın yenileceği belli oldu 1944 ten sonra Almanyayla ilişkileri kesti. Savaşın bitmesine 2.5 ay kala İngiliz ve ABDlilerin yanında yer alıp almanlara savaş açtırdı. Zaten bitmiş savaştan sözümona zafer kazandı. Uyanık.

 52. cevap said

  Ettin edemedin yaklaşık 700 sene evvelimize çamur attın. Bizim buralar Osmanlı bu yöreleri fet hettikten sonra getirilen Türkmenlerin kurdukları köylerdendir. Rum nüfus ile asla karışmamış karıştırılmamıştır. Rumlar 1402 den itibaren önce sahil kesimine 1920 lerden itibarende Yunasnistana gönderilmiştir. Biz öz Türküz.

 53. Ege ve Marmara bölgelerini iyi bilen, yagcibedir yörüklerinen bir Nefere sordum. Manav kimlere denir. Dediki Köyünün yolarinin ortasinda lgim akan. kimselere denir. Esas yerlilerdir. Kim gibi, Osman Gazinin , En samimi yoldasi. gibi. Köse mihal. Yerli Rumlardan Müslüman olanlar.

 54. laf olsun said

  Biz bu ülkenin asli unsurlarıyız. O dediğin oradan buradan gelenler için belki Makedonyadan Selanikten ve çevresi ile Arnavutluktan gelenler için uyar bize uymaz. Belki sizin gibilere uyabilir.

 55. kim maskeli said

  Sen Kenan Evrenin Türk olmadığını söylemiştin daha evvel. Kenan Evreni sevmediğin oradan belli oluyor. Kenan Evren Mustafa Kemal Atatürkün hem hemşehrisidir. Hemde inanç dünyası olarak aynısıdır. Atatürkün bir tarafı Makedonyalıdır. Evrenin babasıda 1913 te Makedonyadan göç etmiş ve Manisa Alaşehire yerleşmiştir. Her ikiside beyaz Türklerden yani sabatayisttir. Evrenin dedesinin mezarıda Üsküptedir.Mustafa Kemal Atatürk 1923 teki askeri darbeden 7 ay sonra cumhurbaşkanı seçilmişti. Kenan Evrende 12 eylül 1980deki askeri darbeden 2 sene 2 ay sonra cumhurbaşkanı oldular. Gittikleri yol ve makamları aynı. Ülkeyi kurtaran ikinci Atatürk diyorlardı şakşakçıları ona.Kenan Evren 1980 de Askeri Darbeyi yaptığında ABDliler telaşa gerek yok Türkiyede darbeyi yapanlar bizim çocuklar.demişlerdi. Cezaevlerinde az işkence az ölüm ve az idam yaşanmadı askeri darbeden sonra. Evren 1982 de Cumhurbaşkanı seçildiğinde Milliyet gazetesi yazarı Nail Güreli beyaz Türklerin 60 yıldır süren zaferi diye haber yapmıştı. 1980 lerde seçim meydanlarında halka ayetler okuyan Evren gitti Cumhurbaşkanı seçildiğinde Kuran okunan evlere jandarma polis baskını yaptıran Evren geldi. Kendisine oy vermeyenlerin memurlarını imamlarını ve halkını inançları üzerinden çeşitli şekillerde cezalandırdığı söylendi.Neden namaz kılmıyorsun diye soranlara ölümden korktuda namaza başladı demesinler diye şeklinde cevap verdi. Seçimlerde hep sola oy verdi. Eski gazetelerinden birinde gerici yobazlar PKK teröründen daha tehlikelidir bu ülke için demişti. Seçim meydanlarında reisicumhur seçilebilmek için Kuranı Kerimdem ayet okuyan Evren gitmiş gerçek evren gelmişti artık.
  Ulusalcılar onu neden sevmezler biliyormusun. 1980 darbesinden sonra Koministleri cezaevlerine çektirip az çektirmedi onlara. Analarından emdiği sütleri burunlarundan getirdi fitil fitil. Benim duruşum aleni bir şekilde belli. Sen duruşunu şaşırma asıl. Kenan Evrenle Mustafa Kemal Atatürkün arasında hiçbir fark yoktur. Sadece biri gereğinden fazla abartılarak ilahlaştırılmıştır sistem tarafından. Maske takan ben değilim bana öyle diyendir en azından öyle gözüküyor.

 56. Cemal efendi. bilgi sayarim bozuk diyoesun. Iyiki bozuldu. Yüzündeki maske dahda ,düsüp , süliyetin beli olcakti.
  Gerici Yobazlara bu memlekete , yer verenlere nalet olsun.

 57. sonuç said

  Ressam Hatice Kumbaracı Mustafa Kemal Atatürkün mezarı Anıtkabiri resmetmiş. Atatürk resmi ve Türk bayrağıyla birlikte. Bunu gören Yunan Parlementer Laos partisinden Kiriakos Veliopolos bunu eski Yunan tapınağı Akrapolis zannederek perlementolarına önerge vermiş. Yunan Akrapoliti Atatürk ve Türk bayrağı ile birlikte çizilemez diye. İşte devrimlerde olduğu gibi atanın mezarı bile oradan buradan kopyalama olursa olacağı buydu. Atatürkün mezarında islami hiçbir emareye yer verilmemiş. Ne mezarın kubbesi var. Ne içerde Allah ve Muhammed lafzı, ne Besmele. Mason tapınaklarınada pek benzetiliyor. Tamamen eski yunan eserlerinden kopyalama islami estetikten çok uzak olan bir yapı. Batı tarzında. Mustafa Kemalde batılı zaten aslı Arnavut sabatayist. Bize Atatürk dedirttiriiriyorlar.
  Birde Otaklı ağa Kürtlere verip veriştiriyor Allah Kürtleri dağlar boş kalmasın diye yarattı diyor. Ondan sonra pişman olup onları övmeye kalkıyor. Ben Kürt değilim. Kürt akrabam bile uok o sebeplede beni ilgilendiren bir durum yok. Allahıma şükürki ben Türkoğlu Türküm. Kürtlerede düşman değilim. Türkiyeye düşman olanları varya işte onlar hariç. Bu arada yazılacak herşey yazıldı. Benim yazılarda bitti. Free Stand sanada elveda. Zaten bilgisayarım bozuk araştırma yapamıyorum.

 58. Sevr said

  Sevr neden imzalanndı meselesini yazmış tarihçi Mustafa Armağan bugünkü zaman gazetesi pazar ekinde. İngiliz Fransız ve İtalyanlar savaş tehditleriyle 24 saatte imzalamazsanız savaş tekrar başlayacak diyerek imza ettirmişler. Maksat Osmanlı aşağılanıp halkın ümidi olmaktan çıksın. Mustafa Kemal paşa ve Ankara hükümeti halkın ümidi olsun.İmzacılardan rıza tevfik Şimdilik resmen memleketimizde sukunet temin edilmiş ve Mustafa Kemale fırsat kazandırmıştık. Benim kabahatim Kemalistlerin iradesine karşı baroşı imza etmektir.’
  Görüldüğü gibi bütün yollar M.Kemale çıkarılıyor. Rıza Tevfik sonra 150 likler listesinde yurt dışına kovuldu.
  Padişah vahdettinin onaylamadığı Sevr uygulamaya konamadı. Bunda işgalcilerin görüş ayrılıklarıyla birbirine düşmeside etken oldu. Yani ağustos 1920de imzalanan Sevr onaylanmadığından ta en başından ölü doğdu.

 59. Dersim gerçeği said

  Dersimde katliam yapılmış ya onun belgeleri yayınlanıyor çarşaf çarşaf.1938 kaziran başlarında TBMMde topyekün imha denen genel kırımın olduğı gazete sayfalarında yeralıyor. Hapishanelerdeki hırlı hırsız salınıp bunlardan genel alaylar kurulmuş. Dersimde planlanan bir imha hareketinin hazırlıkları yapılmış. 120 ye yakın girişim var ama 1930ların başlarına gelindiğinde daha planlaı bir hareket var. Yeterli gelmiyor 1935 te kanun çıkarılıyor.Dersim harekatının birinci sorumlusu Enver paşanın yeğeni ve damadı kazım orbay.Atanın muhafız alay komutanı İsmail Hakkı Tekçe. Diyarbakır 3. Ordu müfettişi Galip Deniz, General Asım Gönen.Erzincanda Hozatta, Mameki merkezde 4 yıl boyunca önhazırlık yapılmış. Seçilen kadrolar katliamın şifresini veriyor. 30 haneden tek kişi kurtulamayan 11 haneden 1 kişi kurtulan yerler var. Dersimin cumhuriyetten beklentileri var. Husumet yada isyan yok.Bölgeye o zaman faal koloni deniyor. Bölgenin merkezi sisteme bağlanıp terbiye edilmesi klanlarında bataklıklara sürgün edilmesi. 4 maddeleik tasarı var. Seyit Rıza asıldığı gün sonrası Elazığda Mustafa Kemal Abdullah Alpdoğan ile toplantıdan çıkıyor. Orada bir plan var. bu plan 1938 de uygulanıyor. Çeşitli unsurlar üzerinden iç çatışma başlatılıyor. Aişiret üstünlüğü ağalık tartışmaları ayyuka çıkıyor. İç çatışma körükleniyor. Eşkiyalık ağalık davasının 1938de çıkması tesadüf değil. Dersim kültürlerin harman oldsuğu yer. Türkmeen, ermeni, süryani, Türk kürt, çingene uzun yıllar birarada yaşamış. 1938de sorun yaratılıyor.Seyit Rıza asılırken ben böyle gelip darınıza düşmezdim darımdaki kurt olmasa demiş. Dersim bozulup kültürü dejenere olmuş. Halk birbirine karşı kullanılmış.Fevzi Çakmakında her olaydan bilgisi var.Kazım Orbay rapor verirmiş. Mustafa Kemalinde her kararda imzası var.Ölülerin altından çıkan insanların anlattıkları varAskerlerin kıyım yaptığına dair teyit edilmiş bilgiler var.Tuğgeneral Ziya Yörgün, Hacı Abdullah Yesir ve Teğmen Ahmet CemilAkıncı hatıralarında Dersimde yapılanları detaylarıyla anlatıyor. Biz oraya gittik ama atlarımızın burnu bile kanamadan geri döndük bölge temizlendiği halde defalarca insan öldürdük.diye anlatıyorlar. Kayıt altına alınmış. Kaynak bugünkü zaman pazar eki Emirali yağanın anlattıkları.

 60. büyük adam büyük eser said

  Büyük yönetici olmanın eseri büyük eserler buarkmaktır. Selçuklu büyük eserler bırakmıştır. Osmanlı Bursada Ulucamiyi yaptırmıştır. Timur Ortaasyayı muazzam ihtişamlı eserleriyle donatmııştır. Bizansın Justinyeni Ayasofyayı yapmıştır. Fatih Fatih Camiini ve Topkapı sarayını Sultan Süleyman Süleymaniyeyi, Sarı Selim Selimiyeyi, 1.Ahmet Sultan Ahmedi, sdece camii olarak değil Külliye olarak yapmışlar sonradan gelenlerde özellikle büyük eserler vermişlerdir. Mondrosla Osmanlıdan bize kalma Türkiyeyi kurduğu savunulan Mustafa Kemalin hani hangi büyük eseri vardır. Bunuda Mustafa Kemal yaptırdı diyebileceğimiz. İbadet hanemi yaptırmış. Bir ibadet hane var onu yazacağım. Saraymı yaptırmış, Osmanlıdan kalma hepside, camişerde öyle, Boğaza köprümü yaptırmış, hayır, ama köprünün adı Atatürk köprüsü. Tek büyük eseri yurdun her tarafına kendi heykellerini diktirip milleti ben sizi kurtardım. deyip heykellerinin karşısında esas duruşa dikmek. Milleti kendine şükran sunmaya mecbur etmek. Aksi davrananı çarpmak. Ölümünden sonra devasa bir eser yapılmış onun adına. Saraylardan bile büyük. Oda mezar. Anıtkabir. Yani ölü yatırım. Bu millete karşı onuda askerlere bekletmişler onlarca sene. Orasıda milli ibadethane ataya şükran merkezi olarak kullanılmış. 60 senedir hala güvenlik güçleri bekliyor. Heykellere dokunmak çarpılmanın baş sebebi. Ne hayrı var memlekete. Altta kaide kısımlarına musluklarmı döşenip çeşmeyemi çevrilmiş, hayır. Millet bu yöndede faydalanamadığı gibi aksi gibiOsmanlıdan kalma binlerce namazgah çeşmesi sökülerek tarihe gömülmüş işlevsiz kalmışlar. Bedava sudan bile mahrum kalmış millet. Osmanlı çeşmelerinin binlercesi hala kayıp. Birde Osmanlı sürekli olarak kötülenmeye zorlanmış bu millete.
  Atatürkü ya sev yada ülkeyi terk et mesajını veriyor Kemalizm sürekli olarak. Bir davette Atatürkün sofrasında ona karşı geleni kovuyor Atatürk adam gitmiyorum diyor paşa kalkıp kendi gidiyor. Ama Kemalistler öyle değil. İllede seni kovacaklar.
  Kadir Mısıroğlu Mehmet akife Abdülhamit düşmanı olduğunu düşündüğünden kızıyor. Pezevenk sözü ayıp. Hata. Mehmetakif bu sözü haketmiyor. Ağzından kaçmış olmalı.

 61. Sultan vadedin ne diyor ? O yaziyi sultanimizin yazdigi ne malum. Okadar dogruda. Kadir misir oglu. Biz Bu alemde Insan oldugumuz hatirlâta . Gaziye .Nasil Hakaret etme firsati veriliyor. Istiklâ marsimizi yazan kimseye. Pezevenk. Diyor. Bu lâflari etikten sonrada . Ben icabinda deliyim diyor.
  Bu islerin icinde bir is var. Bu kadar Sabir olmaz. : Unutulmamasi. Lâzim Sabir sabir ,Selâmet Selâmetin sonu Karaca Ahmed.

  Evet Biz Türkler Kürt degiliz .Anlâlasilmiyan Eski Tarihlerden beri Kürt Enistemiz olmus yengemiz olmus, Kayinpederimiz, olmus. Öyle ic ice gecmisimizki Bu kavgalar galiba Akraba kavgalaridir. Bizi Kör dindar etmek istiyenler kim. vede kimlerdir acep.
  Ben Kürt Akrabalârimizi ,tanirim. Cok dindar kimselerdir. Kürtler..Sanki kopyalanmislar gibi.bisiz.
  Ana dolu topraklarinda .Kürtlerin var olmasi , Türklerin var olduguna isaret degilmidir?

 62. işin gerçeği said

  Mustafa Kemal Paşa 1930 larda dünyanın maaşını alıyorum. 13000 lira. Hiç bir işyapmadan geçiyor sünlerim sıkıntıdan patlıyorum diyor. Can Dündarın Mustafa Filminde var. Sabataycılarda senelerce beleş geçinip dünyaları götürdü bu ülkede.

 63. işin gerçeği said

  Ağa Osmanlıyı paylaşmışlar, milleti baskıyla yönetmişler. Hocalara neler neler etmişler. Sabatayistleri bize baş yapmışlar. Onlar zenginlik sefa sürerken bu millet fakirlik sürmüş. Müslüman halk 60 sabatayistler 100-120 kilo olmuş semirmekten. Ağa Balkanlardan gelenler rahat yaşamış. Buranın yerli halkı değil. Birde ben Alevi değilimki. Ne diye bana alevilikten yazıyorsun. Selçukluyu Moğollar yıktı. Onlar pagan diniyle geldi. Buralarda müslüman oldular. 40 küsür yıl içinde 1285 lerde. Osmanlıyada uç beyliği verdiler. Onlar uç beyliğini devlete çevirdiler. Yazılar bitti bana boşuna yazıyorsun.

 64. Ben Sebataisleri . ne dadar seviyorum. Ve yatar kalkarlari- Hic seviyorum öylemi. Bak simdi. Su Alevilik var ya. Esasinda onun kökeni kimse bilmiyor. Counlukta Türkce konusmaktan, Bir taraf olan . Alevi denen Canlarimiz. Dedelerin . Okudugu Gülbenkler Özbe öz Türkce oldugu halde, Anliyormus gibi dinlerdler.
  O okunan gülmenkler kimintarafindan yazilmis oldugu dahi . Bilinmiyor. Orda derki. Ücler besler yediler. Nuru nebi. Iste bunu Cogunlukta okuyanda bilmez,, dinleyende anlamaz. Iste bütün inanclâr budur.
  Anlandimi zaten inac olmaz.. elyüz olunur . El yüz olundumu laubalilik olur. Lider derecede olanin . Otaridesi silinir.

  Sonradan, Beles yasamak , Tehlikeye girer.

  Gül baba mutlak suya batmaz günestir.
  Ve lakin isi gücü kör nefsilen gürestir
  Yasayisida mutlâk belestir.

  Osmanliyi Gazi Mustafa Kemal. Yikti deniyor. Pekiyi Koca O Selcuk devletini yikilmasina .Seh Edip bali Erturul Gazi ,Osman Gazi. Sebebiyetmi verdi.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Köhnemis yikilmis .Her taraftan Kusatilmis . Türk milletini. Toparlamis. Zamana uydurmustur.
  Sen ne olursan , ister suni ,ister Alevi ister, Ermeni. Bu kurulan Devlete Aitsin. Oynana Horana seninde katilman. dogru degilmidir.
  Sen diyorsun Sebataisleri nekadar .seviyorsun. Evet Okuyan onlar Kafa calistiran onlar.
  Sanat onlarda , is güzarlik onlârda . Biz Türklerde laf vardir. .Yiyidi öldür fakat hakini ver. Biz Türkler Irka ait dehiliz, Isanlik irkina aitiz.
  Bak . Irkcilarin Diktatorlun. hangisinin Bu Dünya denilen Kürede huzur bulduki?

  Sakin Unutma.. Gazi Mustafa Kemal Hakiki Bir Osmanlinin yetistirdigi Osmanli pasasidir. Kökeni .Dogu beyazit bölgesinden. Konlarlardan dir. Bir Türkmen obasidir…

 65. ah ah said

  Ağa özgür bilgi alternatif tarih beyenmeyen okumasın. Sen sabatayistleri ne kadar çok seviyorsun öyle

 66. Akilm olmadigi icin almiyor. Siz zerdusimisiniz. Ibrahimilere (Sabataislere ) Var gücünüzle karsi cikiyorsunuz.
  Tamam . Sebataisler , Bizlere toz atiriyorlâr. Helâl olsun ki. okuyorlâr kedilerini gelistiriyorlar. Bu gün bile, Bir cok devlet kurulus.
  Israilden Teknologi sarin aliyor.. Yat kalklan , Semah dönmeklen bunlâr olmuyor..
  Bir Insani Beyninde olan Inanci, icin Sucuk gibi asamasin Iran ne yaparsa yapsin.Ayni bir yilan gibi kabuk degistirmek istiyormusasina, hareket ediyor. Bu insani canini senmi verdin?
  Ben gene o büyük felezofumuzun bir sözü

  Bana sual sorma, cevap müsküldür
  Her siri ben sana acamam hocam.
  Hakkin hazinesi dari degilir,
  Cami avlisunda sacamam hocam.

  Esasinda. Hepimiz, erkes , Bu evrede, belâyiz.

 67. bunlar internette var said

  Milleti benmi savaştırmışım. Biz tarihi tesbit yapıyoruz. Akıllı olsalardıda birlik beraberlik içinde olsalardı. Kardeşçe yaşasalardı. Ha bak ben azeride değilim.Birde oradan damgalanmayayım.

 68. Safafilerin sahi, Sah ismail. Sah Safinin torunu degilmidir. Sah kulu yorügünü beyleri. Kaynar kazanlara atmadimiydi. Sonra .Azerbeycan halliki .Zoraki siia olmuslardir. Danismendiler diye bir sülale . halâ varlar. Bu sülalenin cogunu imha etmesinlen. Mezarlârida yok etmistir.
  Simidi : Zaten Alevö olanlar ,ortaya cikipta ben aleviyim demez. Bizler icin .Yavuz selim .Handa. Sah hatayide . Cok Bizlere hata etmislerdir.
  Olmadik. Islerdan . Bir türlü göysümüzü acamiyoruz . Dünya islerinde .Geri kalmamizin sebebi.
  Bir zamanlarki .Semarkent celigi besurmus. Hata . Gökten geldigine ,inanilan Zülfikar , dahi Bir semerkand harikasiymis.
  Iranin cok büyük kültürü hani nerde.
  Hep Din savasindan dolayi. Toparlanamiyoruz..

 69. Vahdettinin anlattıkları said

  Bak Sultan Vahdettin ne diyor onu oku sen.
  ‘Tahta geçer geçmez cephelerin birbiri ardına düştüğü haberini almaya başladım. Ülke hızla kan kaybediyordu. eraber savaştığimız ülkelerden ayrı barış yapmak istedim ama ihanet şebekelerinin engellemesiyle karşılaştım. O uğursuz Mondros Mütarekesnin imzalanmasına kadar böyle devam etti. Mütarekeden ben değil onu imzalayan Rauf Orbay ile <içişleri bakanı Fethi Okyar ve devleti böyle acı bir mecburiyete düşürmekte cidden rol sahibi bulunan Mustafa Kemal gibi bugünkü Milli Mücadele reislerinin sorumlu ve suçlu olması gerekir. Zira anayasa gereği icraattan padişah değil hükümet sorumludur. Ancak asıl sorumlular bugün kahraman ilan edilmiştir.
  Temel siyasetimiçeride makul ve ılımlı bir ıslahata girişmek dışarıda ise aleyhimizdeki gayzın bertaraf olacağı bugüne kadar vakit kazanmaktı. İzmirin işgali başlangıçta büyük devletler meselesiydi. İtilaf devletleri başlangıçta fikir ayrılığına düşünce meselenin mahiyeti değişti. Başlangıçta sabırla beklemek taraftarıyken işgal bir Yunan meselesi haline gelince tavrımı değiştirip mağlup olmamak şartıyla direnişe taraftar oldum.Nitekim Kuvayı Milliyeye eğilim duyan kabineleri iktidara getirdim. Ancak bu sırada Mustafa Kemal itaat dairesinden çıkmış kendi başına işler yapmaya başlamıştı. Bize sevri dayatıp 24 saat süreniz var dediler. Bende vakit kazanmak için anlaşmanın hükümetçe kabulune taraftar gözüktüm. Nasıl olsa onay aşamasında önüme gelecekti. Nitekim sevr anlaşmaını tasdik etmedim.
  Hareketlerimde şahsi duygu ve fikirlerimden ziyade daima kamuoyunu veyahut direnilmesi mümkün olmayan diğer faktörleri esas aldım. Kemalcilerin istanbulda nüfuzlarını sağlayan Tevfik paşanın hükümetinin yaptıklarınada ses çıkartmadım. Taki saltanatın hilafetten ayrılması ve başkentin Ankaraya nakline kadar. Birincisine şeri şerife kesinlikle aykırı ve veili bulunduğum Peygamber efendimiz hazretlerinin haklarından feragatı içerdiği ikincisine ise hilafeti İstanbul gibi siyasi ve tarihi dayanaktan mahrum eylemek demek olduğu için karşı çıktım.
  Bu gibi aşırı mecnunane arzularına tabi olmadığım için bana vatana ihanet iftirasında bulunanların bilmesi gerekirki dünyanın en büyük makam ve mansıbı olan hilafet ve saltanat makamında fiilen ve ecdadından gelen bir hak olarak oturan bir hükümdarı vatana ihanet gibi alçakça bir suça sevk edecek hiçbir emel ve ihtiras mevcut değildir. Ben o makamların şeref ve haysiyetinimuhafaza için tahtımdan vatanımdan ve rahatımdan ayrı düşmeyi bile göze aldım. İstanbuldan ayrlmam hesap verememekten dolayı değildir. Hiçbir kanuna tabi olmayaninsanlar elinde savunma ve söz hakkım yasaklanmış bir halde hayatımı göz göre göre tehlikeye atmak gibi ilahi bir emrin ve aklıselimin kabul etmeyeceği birşeydeb kaçınmak hemde şan sahibi müvekkilimin Peygamber efendimizin sünnetine uymak için hicret ettim.
  Şimdi bana haksız yere vatana ihanet sçu isnatb edenler hilafeti hukuk ve nufuzundan ayırıp değiştirerek bu Muhgammedi saltanatı yıkmış ve yalnız vatanlarına değil bütün islam alemine ihanet etmişlerdir. (Mustafa Armağan/pazar zaman)

 70. iyi oku said

  Hastamısın nesin aynı yazıları çeviripçevirip yazıyorsun. Mısır arapları Mehmet Ali Paşa kuvvetleri olarak geldiler Çukurovaya 1830 larda. Mısır zaten Osmanlıyı sevmez. Mısır Valisi Mehmet alipaşa Selanik Kavalalı arnavut. Osmanlıya ihanet etmiş biri. Bunlar zaten benim yazdığım konular. Rum olmadam rum yazanın diyeceğim OLMAYACAK. Amma iftiracısın ya. Adam 70 den sonra dükkan açmış. Babamın evide işide mahalleside ayrı geliride ayrı. Hastamısın den millet bakkallara borç takıp tajıp kaçıyor. Sen hangi hatamdam bahsediyorsun. Gel sen bana haram yedir bakalım yedirebiliyormusun. Kapatalı 30 seneye geliyor.Şah İsmailin azeri Türkü olduğunu tarihçi erhan afyoncu yazdı. Çok kötü biri. Kafatasından şarap içenlerden. Katliamcı. Nemrutta 4000 sene evvelinin insanı. Bektaşilikten banane. Biz sünniyiz. Konuların içine etme..

 71. Arap Keptir.—– Diyorsunki . nasil Osmanliya silâh cekmedi. Yalan. Misirlilar. Osmanlinin ,en kiritik aninda Antep ,Adana bölgelerinde kimlen savasti. Orda yasayan , Türkmenler olmasa misir birlikleri .Istanbula kadar gecemis. olacakti.
  Türkmen kökenli olmiyan din . adamlari. Tarih boyunca. Osmanliya ihanet etmislerdir. Inebahti savasi örnektir..
  Senin Hoca dedende , Bakalik meslegine itilmis.. Fakat Bakalik bize Rumlardan kamadir, Türkmen Kitipiyos islerlen ugrasmazdi..
  Bak bu kelimede Rumun kelimesidir.. Istedigin kadar müslüman ol Kitipiyoz. Cünkü Türk baskadir.
  Türkün Kurtulus savasi deniyor. neden Acaba. Ilk önce Arabin Kültür dedigi Örümcek kafalilkitan. Geri kalmisliktan. Siyrilip ciktigi ugrastir.Yobazlâri cikarip tescir ettigi andir.
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Türk olupldugu icin Türkmen kökenli, olmiyanlar ona düsmandir. Onde Oflu hocalar. Türk dendimi basi dönenler. Erzu rumlu , Rumlu. demek biraz yanis, Olaki Ermenili demek, daha yeydir. Arabin Müslümanligi Hz Resülün Söyledigi – ögretigi degildir. Ümeyir oglarinin yoludur. Türk kendine geliyor. göreseksin.
  Bir olay daha varki . bu türke gene tuzaktir. Safafi devletini sahi sah ismailin Türk oldugu söyeniyo. Cok yanlistir O Alâbut Kalasi tarikati. Batinilerin . Devletidir. Mezepotamya inaclaridir Türklerlen hic bir ilgisi yoktur. Mezepotamya kime aitir. Nemruda degilmi. Iste Alicilik güdüpte Hz Aliye düsman, olanlar degilmidir. Bunlari .Cikipta Halka anlatmiyan Hoca Cin hocasidir.
  Yatip Yatip kalkmaklan. Gerceklerin ortaya cikmasini geciktiriyorlar.. Neymis Bektasi. Ne demek Tarif derlermi. Ses yok. isin gelmez. boynu altinda kalsin. Ben söyliyeyin. Aleviyim Diyenlerin Hz Aliylen. Nekadar alâkalari var. Bektasiyim diyenlerin Haci betaslan ne Alâkari var. Sen bakallik lan ugras.. nasilsa bakal Hocadir. Haram Yemez.

 72. cevap said

  Sarı Uygurlar normal Uygur değildir daha doğuda Müslüman olmayan başka guruptur. Osmanlı Araplarla savaşmadı. İngilizle savaştı. >Bizim şehitler Balkanlarda Bulgara, Yemende İngilize karşı.Yemende araplar <ingilize karşı bizimle beraber savaştı. Ölü numarası yapan büyük dedem Gebze bölgesinde Yunan tarafından vurulan.Cami hocası elinde silah yok Yunan öldüreceği birilerinin evini yerini soruyor bilmiyorum deyince basmışlar kurşunu. Sen kendinden şüphe et.

 73. Arap Osmanli askerini Ingiliz gavuru ile bir olup. kirarken Uygur Bölgesinin Hani Aptül hamit Hana haperci gönderip. Osmanli tebasinan oldugunu bildirmistir. Bunu duyan Gürcü Yavudisi Sitalin . Asker gönderip bu hamleyi kaliamlan önlemistir.

  Ben bu yüzden senden süpe ediyorum. Dilmiki Senin dede Ölü taklidi yapipta hayata kalan degilmidir.

  Benise Yemene gidip gelemiyen Birsürü Dede olan kimselerim var. Türk 7 Düvelde savas vermistir. Araba karsida.

  Arap Türkün Dostu degildi Ve hic bir zamanda olamaz.

 74. Onlarin Türk olmasi . benim icin Cok mühim. Her kes Ayni yaratana aittir. Sen gitt Arabin yanina. Senin icin arap iyidir.

 75. cevap said

  Rusyadada var hıristiyan Türkler onları ne karıştırıyorsun. Birde Sibiryanın doğusunda yakut Türkleri var müslüman olmayan Moğolistanda şaman inacına sahip Türkler var. Çindede sarı uygurlar var. Biz buradan Türkiyeden bahsediyoruz. Bulgarlarda aslında Hıristiyan Türk. Bize ne Moldavyadan. Rusyadan. Çinden,Moğolistandan. Konuyu saptırıyorsun.

 76. cevap said

  Cemaatçilik diye birşey var. Cemaatler değer verdiği kimselere her türlü desteği verir. Adamın okulları var işde yapıyor ticarette yapıyor. Zorlu gurubunun patronuydu her halde televizyon ekranlarında ilkokul mezunu olduğunu açıklamıştı seneler öncesinde. O nereden buluyor parayı. 30 küşür dairesi olan birini biliyorum, bir sürüde işyeri var. İlkokul dörde kadar okumuş işadamı. Adamın memleketinde okul yok okuyamıyor ama adamda kafa var. İbrahim Tatlıses muhtemelen oda ilkokul mezunu. Demekki kafası çalışan işini ayarlamasını biliyor. Bu arada Harun Yahyadan bana ne diye kaç sefer söyledim. Lehte yada aleyhte benimle ne alakası var.

 77. Moldavyada koratada .Gagavuz Türkleri var Onlar .Müslüman degildirler. Fakat kültülerini koruyup simdiye kadar gelmisler,
  Rusyada Kominizim Yikildigi zaman. cok savaslar verdiler. Süleyman Demirel dahi Bizat Korata gidip . Onlari ziyaret etmistir.
  O Büyük Osmanli Padisahi Aptül hamit handahi .Onlari tanimis. Ve hata Ingiliz sefirine Ekrabalarim dir demistir.

  Senin Üzerinde imacim . Sen hakikaten . Cok yopbaz sin.

 78. Parasi var pulu ,varmis. pekiy. ilkokul mevzunu olan kisi, parayi pulu nasil yapmis. Iste bu Meselâ Harun yahya denen. karayli parayi nerden. Buluyor. Iste bunu anlamiyorsun. Bir Müslümanliga Gönül vermis Zati kisi . Bu servet denen muamanin cevabini veremez.
  Hep varlikli kis , Iste ben burda sende , süpe ediyopum. Hakli degilmiyim.

 79. cevap said

  Benim samanyolu gurubuyla hiçbir bağım yok. Beni tanımazlar. Televizyondamı seyretmeyelim. Türküm diye yemin ediyorum başka kimliğimde yok diyorum.daha ne yapayım. Sen kendi durumuna bakacaksın Türklük aynı zamanda islamlık olması lazım gelmezmi. Sen islama ne derece sahip çıkıyorsun. Diğer televizyonlar bilgiye önem vermiyor samanyolu veriyor. Çok televizyon magazine önem veriyor. Samanyolu güzel tv. Gülen hoca atayı eleştirdi diye 60ından sonra 28 şubatçılar tıkacaklardı içeri onun için yurt dışına gitti. Parası var pulu var istediği ülkeye gider kime ne bundan. Yok ABD ajanı yok İsrail ajanıymış bunlar boş söz. Bende hiçbir guruptan değilim.

 80. Saman yolu tv Ne oldugu ne renkte. ve de nedir. Bir TÜRK icin karanliktir. Soyunu unutmiyan . Kinini unutmiyan. Fetulahin . oda kimin güdümünde . Oldugu beli olmiyan.Kisi.
  Amerika devleti .Islama savas acti. Vede savasmakta. Israilin mütefiki. Olan bir devletin ,topraklarinda ne isi var, Ben sana söyliyeyim. sen aslini sakliyorsun. tabiyki bundada hakisin. Düsmanlarini. alt edip. de yene bilmek icin Her careya bas vura birsin…
  TÜRKü yenmek icin . Islâmada care arayanlar.. bide bunun tersi… Islâmi yikmak icin Türklükte care arayanlar…

  Simdi iyi bak.. Orta asya türki devletlerde, Türkcülük diye bir ,düsünce varmidir. Ve bir günkü konusmada Timur run Türk oldugunu söylediler.. Özbeker —- Nerde cikti o dediler.. Herseyin asirisi. Haramdir.
  Fakat Arap cok geri kalmis vede oldukca bozuktur.
  Simdi .Dünyanin en büyük Hava alani yapiliyor. deninyor. Sömürücüler ler . Ham mate ihtiyaci karsiliya bilmek icin. Anadoluyu bir köprü gibi kulanacaklar. Türk milletini nekadar Kör inanca sokarlarsa okadar kazancli olacaklarini .Tahmin ediyorlar.
  Bir zamanlar nasil .Her tasin altinda .Kominis, cikiyorsa simdide . Isâmim diyen cikiyor.
  Nasil Ruh insani icindedir distan gözükmez. Iste Imanda budur Distan gözükmez. Öyle sadirvanlarda aptes alipta herkese göstermek
  Iste ben büyum, Müslümanim. Tamam Cerceveyi düzgün .gösteriyorsunda Konservenin icinde ne var. Allah bilir.
  Iste olanlar oluyor. Zaman geliyor. Her yere mümkün oldugu ca Gar agaci dikin. Kadir misir ogluda büyük gövdeli. ancak yetter.

 81. cevap said

  Demişki Arap hic , bir zaman . Türkü sevmez. Cünkü TÜRK kalesligi sevmez. . Hemen verir dersini..
  Arabin Tarihi kalesliklen basliyor. Kalesliklen bittecek.
  Samanyolu televizyonunda birkaç saat evvel gezgin Saim Orhanın Suudi Arabistan gezisi vardı. Orada çölde bir arap çadırına misafir oldu. Adam biz Türkleri ve Türkiyeyi çok severiz. Orası bizim ikinci vatanımız gibidir diyor.Türkiyeyi ziyaret etmiş, en kısa zamanda bir daha edeceğim diyor. Arabın Türk için dediğine bak senin adamlara dediğine bak birde. Birde benim daha evvel yazdığım bilgilere bak. Araba her iftira serbest. İnsanın biraz yüzü kızarır..Arap sirf müslümanlar diye Türklere her zaman dost ve müttefik olmuştur. Osmanlıyı çökerten sabatayist oyunlardır. Gerçek anlamda müslüman olanlar arapların aleyhine söz konuşmayı sevmezler. Yahudilerin kimisiyle sabetaycıların kimisi çok ağır şekilde müslüman araplara düşmanlık beslerler.

 82. cevap said

  Lut kavminin meselesi yanlış bilgi zannedilebilir açıklama getireyim. Lut hz. İbrahim asm.in yeğeni. Gelip hz.İbrahime Sedom ve Gomoro halkı fena işler yapıyor rüyama girdi diyor. İbrahim asm de bu durum vahiy sayılır git onları uyar diyor. Bu görevle peygamber olan Hz. Lut bu şehirlerin halkını uyarıyor ancak pek azkişi hariç kendisini dinleyen olmayınca bu şehirlerin ahalisine azap hak oluyor. Lut peygamber ve ona inanan 13 kişi kurtuluyor. Bu olay İbrahim peygamberin sağlığında oluyor. Yani bilgi doğru. Kuranı Kerimde bu kavim için araptır diye bir ifade de geçmiyor.

 83. cevap said

  Bak beni Ermeniye benzettin Ruma benzettin ibraniye benzettin kafir dedin, şimdide sabetaycımı olduk. Türkoğlu Türküm. Müslümanımda elhamdülillah. Ben sana yahudileri o kadar kayırdın diye yahudisin dedimmi hiç. Ben araştırmalarımı sonuca varıncaya kadar sürdürürüm. Bu yazıların bilgi,olarak üstün olanıda benim.Yaftalamada yapmıyorum. Daha kaçiftiraya uğrayacağız bakalım.

 84. cevap said

  Kafandan uydur uydur yaz. Ateistler neden ateist sayfasını babanmı doldurdu. Şimdi gelelim mercimeğin faydalarına. Ben bunları din adına yazmıyorum tarih adına tabuların yıkılması adına yazıyorum demedimmi kaç sefer. Biz sadece eleştiri hakkımızı kullanıyoruz. Bak Batı Trakya Yunan işgalinde 1920 lerde orada müslüman Türk nüfusun şeriatına karışılmamış. Hatay Fransız mandasındayken halkın dini inancına karışılmamış. Ama Kemalistler bu topraklarda her şeye her şekilde karışmışlar. Halkı zulümle yönetmişler. Yunan buraları işgal etmiş. Müslüman mezarlığını dağıtmamış. Ama Kemalizm darmadağın etmiş. Osmanlı kemiklerini mezar taşlarını.Birde bana şu sayfaya bak denerek adres gösterildiği zaman bakmam.İşin içinde direktif olduğu için. Ben Kadir Mısıroğluyla hemde soyuyla ilgili çok geniş yazı okudum ancak benim bunların birebir doğru olduğunu kabul etmem için kendisinin bunları onaylaması lazım. Yoksa benim için doğruluğuda yalanlığıda şüphelidir. Ben burada binlerce kişilik sabetaycı listesi yayınlardım. Ama içlerinden yanlış olan çıkar gerçekten çokda güzel müslümanlığa sahip çıkanlar vardır diye vebalinden korkarak yayınlamadım.Çamurda yapmıyorum sadece tarihi tesbit yapıyorum.

 85. Sen islam mim, diyorsun, fakat islâm egitimi, görmiyenlerdensin. Senin . Kafa yapini , ardik bilyorum. Milliyetciyim deyipte . Hani o Ülkücülerin basina belâ olanlar varya. iste onlar gibisin. Islâmi yanliz. Aptes alip. yanliz. Selata durmak, zanediyorsunuz.
  Iste bu yüzden basimiza belâsiniz. Yat Kalk.
  Kadir Misir oglu. Neyise ,Gazete Hürriyetin, adami O meshur , Yazar Yasar kemalde, Ayni sey. Belkide sende.

 86. cevap said

  Şu yatar kalkarlar lafını bırakamadın gitti. Her fırsatta islami inanca hakaretler yağdırıyorsun. Aslı dışarıdan olan birileri yada Avrupalılar kendilerinden gördükleri kimseleri tutarak onlara verdikleri ödüllerle adlarını büyütüyorlar. Orhan Pamukda böyle olmuştu. Malum Türkiye 95-100 yıldır batı güdümlü bir devlet. Herşeyi islami kesimin üzerine atmasan iyi olur.

 87. cevap said

  İbrahim peygamber arapların atası sayılır. Yahudilerinde. O zamanlar olmuştur bu olay. Yani Lut kavmine arap yada yahudi demek doğru değildir. Kendine münhasir 3900 sene evvelinin kavmi. Kadir Mısıroğlunun ne olduğu konusunda internette yazılanları okusamda adamın kendi açıklamaları şeriat islamını savunur yönde. O sebep ile birşey diyemem. Yaşar Kemalin de ne olduğunu biliyorum fakat yazıp açıklama yetkim yok. Doğru yazsam bile kendisi yalanlarsa ben yalancı durumuna düşerim. Çünkü kişilerin kendi beyanı esas kabul edilir bu gibi durumlarda.

 88. Pekiy Lut kavmi .Arap degilde nedir ,onu yazda ögrenelim. Üstat Kadir misir oglundan. bahisin, yokmu. Iste islamiyerlen ,icimize girip rahat hareket edenler. Meshur Yazar Yasar kemal. nedir. Kimdir. neden hep bunlar. köseye oturuyorlar. Neden . Ben bunu Yatarr kalarlara, sebep biliyorum.

 89. cevap said

  Lut kavmi arap değil. Bunu kafana yaz. İftira kimseye fayda getirmez.

 90. cevap said

  Kıbrısın durumunu biliyorum. Mısır 1930lardan 1980lere kadar Türkiye düşmanı bir tutum içinde. Hatta bir seferinde bizim elçimizi bile istenmeyen adam ilan ederek kovmuşlar Demekki Mısıra karşı yanlış siyasi bir tutum içine girilmiş. Sen onun elçisine zorla fesini çıkarttırırsan İstanbulda,sonra İsraile sabatayist yönetiminle destek olur hem müslüman görünüp hemde o ülkeyle müttefik olur İsraille askeri anlaşmalar düzenlersen Mısır yönetimininde Türkiyeye düşman olması gayet normaldir. Mısırlılar kendilerini Arap ülkelerinin lideri olarak görmek istiyor. O sebeple çekemediklerinden Türkiyenin arapların işine burnunu sokmasını istemezler.560 yıl önce İstanbul alınınca bizi kutlamayan tek ülke Mısırdı.Fatih 1481 de Mısır seferi yolunda şehit edildi. 1517 de o bölgeleride almıştık.Ama 1974 te Kıbrıs çıkartması sırasında Libya Lideri Muammer Kaddafi karşılıksız olarak fantom uçaklarını bizim ordumuzun hizmetine sunmuştu. Oda arap değilmi.Ama başta ABD olmak üzere batılı ülkeler Kıbrıs çıkartması sebebiyle bize 7 sene ambargo uyguladılar. İslam ülkelerinden çoğu bu uygulamaya cevap vermedi.
  Mustafa Kemal paşa abartıdan ibarettir. Kurtuluş savaşında bütün Türk milletinin şehitlerinin gazilerinin ve diğerlerinin çabalarının çalışmalarının üzerine oturmuş ülkeyi sadece kendisi kurtarmış gibi göstermiştir. Osmanlı devletininde üzerine oturulmuştur. Yahudi Haim Naumun osmanlı hazinesini yağmaladığı açıktır. Kemalizm diktiği heykellerle paşayı ilahlaştırmış. Müslüman halkın islam inancının önüne betondan heykeller koymaya çalışmıştır. Bunu bir dereceye kadar başarmıştırda.

 91. sen kimsin, sen kalâlinacak bir kimse degilsin. anladigim kadariylan .Kadir misiroglu. gibi birisi olma ihtimalin var, Ac bak Sizin Üstadiniz neymis. Kadir misir oglunun soyu.

  Bizim. yakin zamanda .Kibris, hadisemiz olmustu. O senin, Arabin kimden, yana olmustu. Hani 1oo de seksen Cingene olan Misirli Kardesleriniz. Misir resmen . yunani tutmustu. . Arap bu . Puslukta ordan icat olmdimi. Hadi yok de.
  Söyliyeyim. Yut kavmi. Arap degilmidir.
  Arap hic , bir zaman . Türkü sevmez. Cünkü TÜRK kalesligi sevmez. . Hemen verir dersini..
  Arabin Tarihi kalesliklen basliyor. Kalesliklen bittecek.
  Türkiye ikinci savastan sonra . Emir altinda yasayan bir ülke oldu . Kibris meselesi nedir biliyormusun. Suriye Kimden. yardim, alacak, Amerika verirmi. Amerika bir. Yavudi devleti. degimidir. Israail genislemek, büyümek istiyor..Suriyeylen dalas sürüyor. Suriyeye bir yardimci lazim. Kim olabilir Rusya. Bizim Oflu Makariyos ,Rusa gel ben sana kibrisi üst vereyim.
  Kibrisa Az bir miktarda Türk bunuyordu. gerisi, nedir bilmem. Rodos halki . normal Ege lehcesini konusuyorda. Kibrislilar neden bir türkce ögrenmis ispanyolar gibi . Türkce konusuyorlar???

 92. bunlarda var said

  Asıl Türk biziz. Kimseyede sinyal verdiğimiz yok. Bilgi toplayıp koyuyoruz. Şu kadar şey yazmışız. Onaylanamayacak binden fazla mesele. İnsaf vicdan daha ne diyeyim ben. Bu ülkede Çinden ABD den getirilen adamlar idam edilmedi. Türk ve müslüman hacı hocalar idam edildi hep işgalciler sevindirildi. Türk bölgelerindede şu ayaklandı bu ayaklandı denip masum halka yönelik kıyım yapılmış. Bolu isyanları sırasındada 50000 ölü rakamını vermiş Rıza Nur. Müslüman Türk evladının onaylayamayacağı bir sürü olay var. Bu ülkede onun için Mustafa Kemali ve Kemalizmi eleştirenler var. Öyle olaylar yaşanmışki Türk olupta onaylamak imkansız. Düşmanlarımızı sevindirecek insaf vicdan dışı olaylar yaşanmış. Ah haksız koruma kanunları nelerin nelerin üzerini örtüyor kimbilir. 1919-22 döneminde Vurulan ne İngiliz var, ne İtalyan, ne ABD li nede Japon yok, Fransızlardan vurulan var ama Ankara Hükümeti değil güneyin milis halkı vuruyor. Ondan sonra Mustafa Kemal yarım dünyayı yendi deniyor birde. Bizde her yalanı yutuyoruz ya.

 93. bunlarda var said

  Yılmaz K. adlı biri var. Müthiş Kemalist olduğu hemen anlaşılıyor. You tubeye tarihçi Kadir Mısıroğlunun Hulki Cevizoğluyla yaptığı televizyon konuşmasının kısa bir konuşmasını koymuş. Hulki Cevizoğlu Mısıroğluna bir soru soruyor. Mısıroğlu cevap vermeden görüşmeyi kesmiş. Bunu Mısıroğlu G..oldu diye yayınlıyor. Sonra bu durumu yoruma açmış. Mısıroğlunu destekleyen yorumcuların anasına babasına beynine basıyor küfürü, Atatürk çanakkalede ingilizi şöyle yendi, ezanı namazı böyle kurtardı, yoksa anan söyle olacaktı ninen böyle olacaktı. Bildik palavralar. Birde ergenekoncuları özellikle Silivri cezaevine kapatılanları vatan kahramanları haklarında suç uydurulmuş kişiler olarak görüyor. Yani kısacası adam Atatürkçü olmayanlara küfür edebilmek için yorum sayfası açmış. Ne diyelim Kemalist ahlak.
  Halbuki Kadir Mısıroğlu diyorki Filistin yenilgisinden bir ay kadar sonra 1918 sonbaharında Adananın bahçe kasabasından Mondros görüşmeleri yapılsın diye hükümete telgraf çektiğinden bahsediyor peşinden gelen Kurtuluş savaşı yıllarında ve sonrasında Anadoluda hemde çoğu öyle haksız şekilde o kadar çok idam olayı varki, açıklayamıyorum. Koruma kanunları elimi kolumu bağlıyor diyor. 200000 e yakın birliğiyle Mustafa Kemal Anadoluda yetkisini aşan çok işler yaptı. Göz yumuldu kasten onun yaptıklarına deniyor.

 94. tarih yağması said

  Mustafa Kemal Atatürkün Osmanlı padişahlarına ait türbelerin kapısına kilit vurduğunu ancak türbeleri yıktırıpta padişah kemiklerini sokaklara savutturmadığından bahsetmiştik. Gebzede 1935 te 600 yıllık Osmanlı mezarlığına kasabanın içinde kaldığı gerekçesiyle bir daha gömü izni verilmiyor. Bu mezarlık çok büyüktü. Üsküdardaki Karacaahmet mezarlığına denkti 2008 de yüz yaşında ölen Gebzeli Hilmiye ninenin söylediğine göre. Bu mezarlıkta 1329 da Gebzede ölen kasabanın yöneticisi Gündüz Alpin, 1505 te Gebzede ölen ve türbesi burada olan Osmanlı kaptanı derya paşası şimdiki deniz kuvvetleri komutanı,Küçük Davut paşanın, 1635 te Gebzede atından düşerek ölen Osmanlı tarihçisi ve yazarı Mehmet Nergisinin, 1750 ye doğru Gebzede ölen ilahi yazarı Gebzeli şeyh Cemal efendinin, yine 1897de Gebzede vefat eden şurayi devlet azası tercüman Mehmet Mansur beyin mezarları bulunuyordu. Ancak takip eden yıllarda mezarlık dağıtılınca bu kişilerin yanısıra binlerce Gebzelinin mezarıda kayboldu. Rastgele oraya buraya savrulan ölülerin kemiklerinin 1960lı yıllarda tarlalardan bahçelerden çıktığına şahit olanlar vardır. Kaybolan belkide binlerce yazıtlı Osmanlı mezar taşıda cabası. Gebzede tam bir tarih katliamı yaşanmış. Tarihi Çoban Mustafa Paşa camiinin güneyi ve batı yüzündeki genişçe bölgenin günümüzde kimisi Cumhuriyet alanı, kimisi yerleşim yeri, kimisi belediye parkı,kimiside yeni yapılan,işyerlerininde bulunduğu Gebze kent meydanı,

 95. Karabekir paşa said

  Kazım Karabekir Doğu cephesi komutanı. 19 nisan 1919 da Trabzona çıkarak Kurtuluş savaşını ilk o başlattı. Doğu Anadoluyu sadece bir yada birkaç ayda Ermeni ve Gürcü işgalinden temizleyen adam. Kurtuluş savaşından sonra Batıyı Mustafa Kemal kurtardıysa doğuyuda ben kurtardım derdi. Mustafa Kemal temmuz 1919 da Erzuruma geldiğinde ona tam destek vermişti. Ama Kurtuluş savaşı bittikten sonra ben bu ülkede tek adamım diyen Mustafa Kemal paşa tarafından dışlandı. 1926daki İzmir suikastine adı karıştırılarak tutuklandı idam edilmek istendi. Ordudaki arkadaşlarının İstiklal mahkemesini basmasıyla idam edilemediği gibi serbestte bırakıldı. Ordudan emekli edildi. Polis takibi altında yaşadı. Evinin bahçesine bile çıkamıyordu. Çıkarsan vuracaklar haberleri geliyordu. Çok fakirlik çektirildi. Anıları yakıldı.Oda sabatayistti. Ama ılımlıydı bu sebep ile sevildi. Kızı Timsalin söylediğine göre devrimlerede pek karşı değilmiş ama baskıya zulme karşıymış. Aslında CHP li olmadığı halde maddi sıkıntı çektiği için Mustafa Kemal paşanın ölümünden sonra CHP den gelen milletvekili olma teklifini kabul etti. 26 cak 1948 de yaklaşık 66 yaşında vefat etti.

 96. Cevap said

  Hep varlıktan bahsediyormuşum hakir görmek birazda fakir görmekle alakalıdır. Türk sıkıştığı zaman zor gününde afet zamanları Avrupalı bir verse arap binbir veriyor. arapların iyiliklerinide görmek lazım.Tabi her milletin kötüsü vardır. Allah göstermesin diyelim yahudiler yada batılılar bu ülkeyi işgal etmiş olsa müslüman halka yönelik olarak toplu katliamlara bile imza atarlar. 95 yada 100 yıl önce Müslüman arapların böyle imkanları imkanları varken bile bile bu ülketi işgal etmediler. Üstelik batılıların işgali altında bulunan Türklere para ve altın yardımı yaptıkları gibi 500000 e kadar askeri kuvvet yardımıda teklif ettilerde Mustafa Kemal paşa araplara karşı minnet altında kalmamak için bunu kabul etmedi.Eğerki kabul etseydi araplara karşı minnet altına girilecekti. O zaman ne halifeliği kaldırmaya nede devrimleri yapmaya yüzü olurdu. Zaten böyle bir yardıma batının büyük devletleri izin vermezdi.Kürtleri zalimlikle suçlamışsın. Cahil bırakılan her millet zalim olur. 75 yada 100 sene evvelki ülkemizdeki durum maalesef böyleydi.

 97. Sen yanlisin. Insan , mahluk degildir. O söyedigin . Tabir Yavudilerde vede Rafizilerde. olan inaclardir. Sekli insan fakat ruhnen , hayvan sayarlar. Kendilerinden ,olmiyanlari. Bunlari bil. Icinde yasatigin . düsmani bilki. Islâmin ne oldugunu bilesin.
  Yok Rafiziya . Müslümanmis. Bir Türk ,es keza, bir Rafizinin, evinde ,konuk olsa, olurya susamis olur. Bir bardak, su rica etse . Rafizi ikram ettigi. Su bardaginin icine tükürmeden ikram etmez.
  Türklere .Atatürkci, deyip sinyal vermeye ugrasiyorsun. Ilk önce. Bunlâri ögren, Dersim isayani neden cikarildi. O koyun tücari. sayit aga neden , isayn etti. O nic günahi olmiyan . halktan olan, Insanlarin öldürülmesine. nasil sebep olundu..Bir sey ,daha var. Dersimlilerlen . Kürtler neden bir bilerine düsmandir. Kürdü biraksan. Ne Ermeni nede Dersimliyi sag birakir.
  Eger Kürtler ,Bir Küt devleti kursalar. Meze potamyada . Müslüman olmiyan, kimseyi birakmazlar. Hepsini temizlerler. ,

 98. Hep varliktan bahis ediliyor. Biz Türk olarak, Matenin. Dünya da oldugunu. biliyoruz. Siz dindar olduklarini , söyliyenler. Bu söylediklerimi iyi, dinleyin, Dünya varligini . o alsinda . lazim yerine koysun.

  Ne samin sekeri nede Arabin, O mundar surati

 99. geçti o günler said

  Suudi Arabistan kralı var. Senin o yahudi dediğin işadamlarının servetlerinin tamamını toplasan gene solda sıfır bırakır. Türkiyede dindar müslümanlardanda çok büyük adamlar çıkardı ama bu milletin inançlarına düşman olan o zamanların baskıcı sabetaycı Kemalist zihniyeti onların eğitim öğrenim haklarını gaspettiler. Her önemli işlerinde önlerine aşılmaz engeller çıkarttılar. Devletteki pek çok haklarını yaktılar. Kendi ülkelerinde onları hor görüp zavallı yada ikinci sınıf vatandaş muamelesi yaptılar Müslüman kesime. Malum bizdeki Kemalist zihniyette utanmak sıkılmak yoktur. Güç ellerinde iken her haksızlığı yaptılar zamanında kendilerinden görmedikleri bütün kesimlere. Şimdi biz bu rezillikleri ortaya döküyoruz. AK partinin sağladığı düşünce özgürlüğü alanındaki ortamından yararlanarak. Bu kafa hala düşmanda bizim zihniyete, 10 sene 6 aydır başta Ak parti var.ya fazla birşey yapamıyorlar o sebep ile.

 100. kafaya bakın said

  Seneye Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Aday olursun memleketin reisi cumhurluğuna seçilebildimmi (Tabi başbakanımızdan sana sıra gelirse) 100milyonda bir ihtimal o görevdeyken bir yerleride arkana alabildimmi(dışarılardan falan) o zaman o dediklerini kısmende olsa yaptırabilirsin. Yoksa rüyanda görürsün sen o işleri ağa. CHP ye fazlada güvenme. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğanın dediğine göre CHP bu ülkede 3011 yılından evvel iktidar olamazmış. O zamana olsada tek başına gelemez. Gelsede senin dediklerini yapacak değildir herhalde oy kaybetme korkusuna. Senin kafadan emekli bir general vardı Cumhuriyet gazetesine Hazreti Muhammet Türk düşmanıdır. Türkleri dini şamanizmdir. Müslüman Arap askerleri Orta Asyada Türk kızlarına tecavüz etmiştir diyen. 28 şubatta imamhatip liselerinin orta bölümlerinin kapatılması döneminde Camiden çıkan eylemci cemaate tüfek ağzına mermi verip silah doğrultturan. Besmele yazılı kamyonu kışlaya sokmayan. Çarşaflı kadınların ayaklarına doğru sıkıverin diye kışlada konuşma yapan.Sen git ona başvur senin halinden ancak o anlar. Anlarda elinden ne gelecek. Artık paşa falan değil..

 101. Bu o lâsak is, degil fakat, Türkün gene o eski, dini icra atmesi . Yani Saman olmasi. Yegdir. Bizi kim aldatmak , bizi kim ,kaziklamak ,birligimizi, dagitip perisan etmek istiyorsa. Bize Islâmiyeten, yanasiyor.
  Vede muafak oluyorlar..
  Gene Yavudilerin eyitimini ,görmüs. Felezof Riza Tefik. En güzel sahirlerimizdendir.
  Vaktet aleminde bos bulundum.
  Gafletilen bu deni Dünyaya geldim.
  Buda Edirnede Musevi okulunda okumus. Egitim görmüs.

  Pekiyi Yatar kalkarlardan. neden bir, eli yüzü düzgünce bir adam cikmiyor?

  Fakat. TÜRK Milletinin yetistirdigi en büyük ,devlet adami ve Bas kumandani

  GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRKTÜR.

  Bunun Altina.. Imzami koyuyorum..6 nic Kolordu 5nic 2h.tug 205 nci. tnk.tb. 3nüc Bl.Tank Cvs Ümit Otakli.

 102. cevap said

  Türkiyenin içinde yaşayan sıradan Türk vatandaşı Hıristiyana, yada sıradan Yahudiye hiç kimsenin birşey dediği yok zaten. İsteyen isterse inançsız olsun bize ne. Biz Osmanlı tarihinden bahsediyoruz.

 103. cevap said

  Türkler Müslüman olmasa Çin yutacaktı bütün Türklüğü, doğu Türklüğünü yuttuğu gibi. Batı Türklüğünü islamiyete girmeleri araplarla askeri ve dini ittifak yapmaları kurtardı. Ebu Hanife inancından değil siyasi sebeplerden şehit edildi. Araplar Ebu Hanife daha doğmadan İranı Mısırı aldılar. Hindistan sınırınada dayandılar. Türkler enayi değiller. İslamla şeref buldular. Zaman geldi araplar Türklüğü kurtardı zaman geldi Türklük islamın başı oldu. Bu dine hizmet etti. İslamiyeti garip bırakan içimize sızan kendisini müslüman gösteren gizli din sahibi dönmeler. Bulgarlar Müslüman olmayan Türk, aralık 1984-89 döneminde nasıl zulmettiler bizim Türklere. Müslüman olmayan Türk Müslüman olanı kendinden saymaz her zaman kalleşlik edebilir. Macarlarda 1000 sene evvelinde Türklükten bozulmadır. Yolumuz ayrıdır. Barış zamanı iki devlette dosttur orası ayrı. Rusyanın iç bölgelerinde Hıristiyan olan tatarları asırlarca Osmanlıyla savaşmıştır. İşte kimi sabetaycıların ceddimiz Osmanlıya ettikleri oyunlar. Osmanlı bu millettir.

 104. Sen gene yanlis duymusun , Ben öcü fan görmüyorum ..Herkesin söyledigine göre zaten ben öcüyüm. Türküm ya Bir italyan yaslica biri Biz cocuklarimizi . Durugus. geliyor diye korkutup sustururduk.Derdi. Topragi bol olsun..öldü.
  Bizde Müslüman olduk ya . cocuklarimizi, korkuturduk Öcü geliyor diye.. Bati Türkistana yavudiler gitmeden önceleri oralarda Eci Türkleri yasarmis iste öcü kelimesi. burdan geliyor.
  Enayi Türk Müslüman olmasa Arab ve Müslümanlik Arabistan degil sudilerden bile disari cikamiyacakti.

  Numan Hanefinin soy bakimindan Araplarlan hic bir ilgisi yoktur. Yanliz Hz Ali soyundan . gelmis olan Imam Caferden feyiz aldigi yaziyor. Zütâ torunu ebü Numan hanefi. Kufede dogmustur. O zamanlâr mohol akinlari varmis. Esir olan dedesi azad olduktan sonra müslüman oluyor..ebü Numan Hanefi Abbasiler tarafindan sehid edilmistir..Nakibül esraf Islam düsmani olan Araplar tarafinda ,Sa sola kacmislârdir
  Istanbul Sübüll dergahi cifte kizlâr tacikistanda mezari serif. Araplarin , Peygamberin nesline gösterdigi sidet ve düsmanlik belirtisi degilmidir. Biz o soydan gelenlere muas dahi balamisizdir.TÜRK diyorki – Umana dalma gönlüne sigin uman gönül kadar genis dehildir.
  Ben Müslüman olmiyan Türkleride tanidim. TÜRK TÜRKtür hic degismez.

 105. cevap said

  Herkes İmamı azam ebu hanifenin mezhebinden. Doğu ve Güneydoğuda şafiler, Iğdır tarafında şiilerde var. Alevilerde ayrı bir gurup. Bizde dahil çoğunluk Hanedi. Araplar bize söylendiği kadar ihanet etmedi. Türk milletinin yanında olan çok daha fazlaydı. İhanet eden guruplarda vardı. (0) ı müslümanlar buldu. Matematikte çığır açtılar. Gavurlar niye kullanıyorlar o zaman. Çiçek aşısını, teleskobu Türkler ve daha pekçok şey. İmamıazam Türk olduğu kadar Araptırda. İyi biri olduğu için onu Türklükte sahiplenmiş. Türkler o dönemde Müslüman bile değildi. Onu Araplık değil kötü huy öldürmüştür. Biz vehabi değiliz uydurma. Kuranı Türkçesinden okumak isteyen okur. Arapça namazda neler dendiğinin anlamıda bulunabilir. Sizin sorununuz İslamiyeti yeterince bilmediğinizden bazı şeyleri öcü olarak görmeniz.

 106. Seriad demek, bu günkü anlâmda kanun demektir. Bu günkü Alevilerin bilmedigi. Ehli beyit. Arapca ev meskunlâri demektir. Onlâr baska bir sey zanediyorlar.. Cünkü Arapca Annadalu halkinin konustugu dil, TÜRKcedir . Ne zaman Arapcayi atariz top yekün . O zaman Sahtekarlâr mazlum haliki kandiramiyacaklardir.
  Arapca miril miril birseyler mirildanip . Türk mlletini . kandiramiyacaklardir. Simdi . Put peres olmiyan halktan kimseler arabistana hani Ingilizlerlen bir olup Annadolu cocuklarini sehid edildigi yerler. Minareden ezani bile gavurun icadi apörlerle okunuyor. Hace binipte gidilen ucahida gavur icat etti.
  Ben T ÜRK üm Vahbiler ve onlar gibi olanlâr biz Türkün basina Bela oldunuz. Biz Türkler Imam azamin görüslerini benimsemisiz
  O sizn kutsal saydiginiz Araplâr Imamazami Türk oldugu icin kuyuya atip iskenceile sehid etmislr.
  Bak Yazilârindan beli oluyor senin gitigin yol yobazlik yolu yol yakinken geri dön Cünkü Türksen Türkler yobazliga ykismazlâr.

 107. cevap said

  Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) okur yazar değil anlattıklarını katipleri yazıyor. Şeriat Kuranı Kerim demek yada Kuranın anlattığı yaşamın dünyada uygulanması. İmam Hatipleri sabatayistler açtıya cevap. Çünkü bir kısım milletin yavaş yavaş kominizme kaydığınıda fark ettiler. Birde millet okuma bilmediğinden cenaze bile kaldıramıyordu. Dünya gazeteleri bizimle alay ediyordu. Birazda oy meselesi var. Demokrat Partide imanlı milletvekilleride çoktu. Şartlar mecbur bıraktı imam hatipler öylelikle açıldı.

 108. Diyorsunizki bu olaylâri kuran ,gizli kapakli belitmistir. Peygamberin bagzi yazilârinda var, diyorsun. EE peygaber hani okur yazar degildi?
  Simdi iyi dinleyin. Allahin bana vermis oldugu , bu yasam cok ama cok kisa. Ben Istanbulda dogmusum. Babam askere gelirken ,iki devesi varmis. memleketine dönmemek , üzere develerini satmis.Validemin büyük leride cepni boyundan… Babam tekeli yörügü
  Simdi bende candir oluyorum.. Her iki tarafimda OGUZ Istanbulu denecek. vasiftayim. Öyle bir istanbulu vardirki Fatih semtinde oturur daha hic ,Galataya cikmamistir üsküdara gitmemistir. Adalâra hasa gayrimüslimler oturur gavurun oldugu yere gidilkmez.
  Merzifondan dört ayakli Bagzanda Istanbuldan iki ayakli merkep cikar.
  Simdi benim anlâtmak isdedigime.Istanbul ekseria köseyi dönmüslerin mekan edildigi yerlesim yeridir. Üsküdar cada bostan erenköy. suadiye bostanci. Evet aynen senin söyledigin gibi Ekseriye olarak Sebatais biz yokluk icinde kivranirken , onlar sefa icinde yasiyorlârdi. Neden Hepsi yüksek tahsil görmüs pirensipli görgülü isini bilen kisilerdi.Bu Dünya madedir , madeyi bilen maneviyata bilir . Yatar kalkarlar ne yapiyor cocuguna Arapca ogren selâta durmasini ögren. senin o okudugun imam hatip okulârinin kurulmasinda bile o senin düsman gördügün . Müsevilerin parmagi vardir. Sen Müslüman ol öye kal . ben Arabin peygamberliginden baska bir seyini kabul etmiyorum Ilk önce Ben TÜRKüm Arabin yasantisini seriyatini kabul edemem. Cünkü benim neslimde Firaun yok.
  Anliyacagin ARABIN her seyi biz TÜRKE ters gelir.

 109. Cevap said

  Sözün banaysa Türküm müslümanın elhamdülillah. Peygamberimiz bu ve benzeri halleri haber vermiş, yazıların içinde var. Kuranı Kerim herşeyi haber verir üstü kapalı olarak herkes anlayamaz o başka. Nogay dediğin kişinin adamıda değilim. Hiç tanımamda. Onun kimi yaptıklarının doğruluğunuda kesinlikle kabul etmiyorum. Ancak onunla alayda etmiyorum. Kimseye karşı nankör yada düşman değiliz. Tespitlerimizi ve ulaştığımız bilgileri yazıyoruz. Doğru bilgi ve fikir ozgürlüğü adına. Ben kişilerin tabu haline getirilip bir kişi üzerinden bir gurup zümrenin üzerine tahakkum edilmesine karşıyım. Türkiyeyi seviyoruz nede olsa 935-940 yıldır bizim ülkemiz. Mesele abartı değil doğru tarih ve tabular kalksın.
  Eğer burada size söz hakkı free standınsa oda ayrıdan cevap verir.

 110. Diyelimki söylediginiz ,dogrudur peki yatar kalkarlâr musafa bakipta durumu fark edemedilermi. Hani kuran her seyden,haber veriyordu.
  Binbesyüz sene ,her gün okuyorsunuz yatip yatip kalkiyorsunuz Genede kafalar tintin.
  Sonra O sizin dilberler icinde saltanat sürer gibi ,yasayan O Nogay. .Birakalim bunuda Isada ölmüs, Musada. ölmüs
  Ölülerlen ugrasmak ,köhnemis kafalâri bilem. helâk eder.
  Yanliz ATAYA lâf etmeye devam edersen.. Ne olacagini düsünme bile. Eger Türksen nankörsün ,degil baska bir topluma mensupsan. Söyliye bilirsin . Cünkü Ata Türkleri tekrar ayaga kaldirmistir.
  Sen O Nogay kilikli neferin adamisin. Devam ed devam.

 111. Free Stand said

  @A.Yalçın

  İnsanlar yalan söylerler. Bu insanları özgür iradesindeki tercihidir. Cezasına da katlanacaklardır amenna, iftira da bu şekilde. İftiraya uğrayan varsa bu sitede iftira olduğunu gösterir ve o iftirayı kaldırırım, yetmez se iftira eden kişiyi teşhir de ederim ip adresini ve girmişse mail adresini. Bu konuda yapabileceklerim bunlardır.

  Hakkımda sayfasındaki kul hakkı ile ilgili olan yazım aynen şu şekilde: “Burada yazılan herşeyi istediğiniz biçimde c/p yapmakta özgürsünüz. Kul hakkı da yoktur.”

  Evet, bu siteye yazdığım her şeyi isteyen herkes istediği şekilde kullanabilir. Bundan yana bir gocunmam olamaz. Kul hakkım da yoktur derken helal ettim manasında.

  Siteye yorum yazanlarda bu şekilde değerlendirilecektir. Hakkımda sayfasına bakıp oradaki kul hakkı kısmını okumuş olmaları lazım. Okumayanın da kendi sorumluluğunda.

  Zaten yazılan yazıların-yorumların buradan kopyalanmasını da engelleyemem, hoş farenin sağ tuş kullanımını iptal edebilirim fakat bu da hiç hoş bir durum değil.

  Umarım kul hakkı kısmını anlatabilmişimdir.

  Saygılarımla.

 112. A.Yalçın said

  Evet her şey özgürce yazılıp çizilsin.Herkes görüşünü özgürce ifade etsin.Bildiklerini,duyduklarını,okuduklarını ve kendi kanaatlerini herkes ifade etsin.

  Lakin iki şey yapılmasın.Biri yalan diğeri de iftira.Ha bir de küfür ve müstehcenlik olmasın.
  Niye mi? Çünkü insan denen mahluk bu dünya ile kaim değil.Geçici bir hayattan ebedi bir aleme gidecek.Orada büyük bir hesaba çekilecek.,
  Nasıl yaşadın,ne ile ömrünü tükettin.Allaha kulluk ettin mi?Kul hakkına riayet ettin mi?
  İşte o gün o hesap çok ama çok ağır bir hesap.İnşallah verenlerden oluruz.
  Diyeceğim o ki imandan ayrılmayalım.Küfre girmeyelim.Amellerimiz eksik olsa da rabbim bizi fazlı kereminden bağışlayabilir.Umalım,isteyelim,yakaralım.
  Lakin iman giderse her şeyimiz gider.Kafirlerden oluruz.Allah bizi muhafaza eylesin..
  İmanı kavi tutalım.İbadette kusurumuz varsa da günah denizine batsak da imana sarılalım.Kurana sarılalım.Allahın haram kıldıklarına sakın ola ki haram değildir demeyelim.Haram işlemeyelim ama beşer olarak sehven işlesek de bu haramdır ne yapalım ki nefsimize sahip olamiyoruz.İnşallah bir daha işlemeyeceğiz diyerek allah dan af dileyelim.Bütün bunlar imani konulardır,ameli değil.
  Amelde kusur cezayı gerektirir imanda ise küfrü gerektirir.Küfür eden kafir olur.Ebedi cehennemliktir.Amelde kusur ise af ile tövbe ile telafi edilebilir.Rabbim en iyisini bilendir.
  Allahın rahmeti,merhameti ve mağfireti müslümanların üzerine olsun.
  Not: Bunları niye yazdım derseniz ;
  Site yöneticisi zat burada kul hakkı olmaz diye bir ifade kullandı.Buna cevap olarak yazdım.
  Kul hakkı kuranda var olan ve allahın ilahi teminatında olan bir haktır.Bunu yok saymak küfürdür.Bu kardeşimizi uyarıyorum.

 113. ssae said

  Sitenizde olan eksiklik; çok geç güncellenmesi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

 
Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

%d blogcu bunu beğendi: